Trebbiano d´Abruzzo DOC 2021
Tip
sommeliera
"Název Trebbiano označuje velkou skupinu odrůd s podobným názvem z různých částí Itálie. Nejznámější jsou Trebbiano Toscano, Trebbiano Abruzzese, Trebbiano Spoletino, Trebbiano di Soave nebo Trebbiano Romagnolo."

La Valentina

Trebbiano d´Abruzzo DOC 2021

Recenze (1)
James Suckling 90 / 100

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Trebbiano

Příjemné víno z klasické odrůdy Trebbiano vyrobené ze starší révy, jejíž věk v průměru dosahuje 30 let. Ve skleničce zaujme světlejší žlutou barvou se zeleným okrajem. Ve vůni se prolínají citrusové tóny, zelené jablko a středomořské bylinky. Chuť je hladká a čistá, podtržená svěžími ovocnými tóny a svěží kyselinkou.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Abruzzo

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z vinic v majetku vinařství La Valentina. Trebbiano se pěstuje celkem na pěti hektarech, na vinicích s převážně jílovitou půdou. Orientace je jižní, jihozápadní, průměrné stáří révy 30 let. Nadmořská výška vinic 150 – 300 m.n.m. Réva je vedena tradičním způsobem vysoko, prostřednictvím tzv. pergola abruzzese. Sklizeň probíhá ručně, první týden v záři. Výnosy jsou omezeny na 90 hl/ha.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Po jemném lisování probíhá fermentace za kontrolované teploty v nerezových tancích. V nich víno také následně zraje zhruba do konce února a následně je stáčeno do lahví.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Skvěle se snoubí s pokrmy z ryb a letními saláty.

 

Přečtěte si na našem blogu: Není Trebbiano jako Trebbiano

 

...

 

La Valentina

 

Fattoria La Valentina je relativně nové vinařství, které otevřelo své dveře v roce 1990 v objektu staré vinařské firmy z 80. let minulého století v regionu Abruzzy v obci Spoltore ležící na západ od města Pescara severně od stejnojmenné řeky. Založili je bratři Sabatino, Roberto a Andrea Di Properzio. Region Abruzzy se rozkládá po obou březích řeky Aterno (řecky Aternos), která získává jméno Pescara podle svého soutoku poblíž stejnojmenného hlavního města regionu. Oblasti dominují impozantní horské hřebeny pohoří Gran Sasso a Maiella. Toto rodinné vinařství se věnuje pěstování a vinifikaci autochtonních odrůd révy vinné na udržitelných zemědělských a technologických postupech s minimálními zásahy chemie, pesticidů a umělých hnojiv do díla přírody. Mikroklimatické vinohradnické podmínky jsou ovlivněny přímořskými faktory, jelikož úzké pásmo mezi mořem a horami činí pouhých 20-25 km.

Tip
sommeliera
"Název Trebbiano označuje velkou skupinu odrůd s podobným názvem z různých částí Itálie. Nejznámější jsou Trebbiano Toscano, Trebbiano Abruzzese, Trebbiano Spoletino, Trebbiano di Soave nebo Trebbiano Romagnolo."

Ohodnoťte tento produkt

  • vůně výrazná, ovocná, svěží, elegantní. Chuť strukturovaná, bohatá, zelená jablka, minerál, citrusy, harmonické s pevnou kyselinkou (zlepšilo se druhý den). Dlouhé. 86bodů
    Luděk, přidáno 1. 2. 2015 16:31 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.