Trebbiano Toscano IGT 2019 BIO produkt
Tip
sommeliera
Trebbiano di Toscano je klasická toskánská odrůda, ke které se poslední roky vrací nemálo místních vinařů. Víno je příjemně svěží, doplněné v chuti o tóny ušlechtilého dřeva. Doporučuji podávat ve větší sklenici tulipánového tvaru, vhodné Chardonnay.

Podere 414

Trebbiano Toscano IGT 2019

Recenze (1)

0,75 l

390 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
8 měsíců v 500 litrových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Trebbiano Toscano

Toto elegantní víno má intenzivní zlatavou barvu ve skleničce a nabízí bohaté aroma plné žlutého peckového ovoce, květin a tónů ušlechtilého dřeva. V chuti je víno plné, má dobrou perzistenci a strukturu. Svěžest se krásně doplňuje s tóny zralého peckového ovoce, bylinek a vanilky. Tradiční toskánské Trebbiano, které má potenciál krásně zrát v láhvi.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z vinice o rozloze zhruba jednoho hektaru, réva je pěstována v husté výsadbě (6000 keřů/ha), systémem vedení dvojitý Guyot. Poloha má východozápadní expozici a zdejší půda je především jílovitá. Nadmořská výška vinice dosahuje 215 - 230 metrů nad mořem. Réva byla sklizena začátkem října.

Sklep: Vinifikace probíhá tradiční metodou, hrozny se rozmačkají i se slupkou a následuje krátká macerace a zahájení fermentace v cementu. Následně je kvašení dokončeno v nových 500 litrových dřevěných sudech, kde i víno zraje po dobu osmi měsíců. Víno je v kontaktu s kvasničními kaly a provádí se pravidelná battonage.

Kdy vypít: 2022 - 2027

Doporučení v gastronomii: ideální pro kombinaci s pokrmy na bázi ryb, masa a sýrů

 

...

Podere 414

Název vinařství Podere 414 pochází z čísla LV (listu vlastnictví) uděleného této parcele v roce 1960 během zemědělské reformy. Simone Castelli se svou ženou Marou vinařství založili v roce 1998 a nyní obhospodařují 22 hektarů vinic v jihozápadní části Toskánska, poblíž pobřeží Středozemního moře. Celkem 85 % výsadby tvoří odrůda Sangiovese, místně nazývaná Morellino, ostatní pěstované odrůdy jsou Ciliegiolo, Alicante a Colorino. Réva je pěstována organicky, vinařství zásadně nepoužívá žádné herbicidy ani chemická hnojiva. Ve sklepě pak víno vzniká přirozenou cestou, bez jakýchkoliv zásahů, pouze s minimální úrovní síry. Sortiment vinařství aktuálně tvoří růžové víno "Flower Power" a červená vína Badilante a Morellino di Scansano.

Tip
sommeliera
Trebbiano di Toscano je klasická toskánská odrůda, ke které se poslední roky vrací nemálo místních vinařů. Víno je příjemně svěží, doplněné v chuti o tóny ušlechtilého dřeva. Doporučuji podávat ve větší sklenici tulipánového tvaru, vhodné Chardonnay.

Ohodnoťte tento produkt

  • Má živou žlutou barvu s čerstvou intenzivní vůní - květinovým nádechem. Jeho chuť je naprosto vyvážená, velmi příjemná a harmonická. Buket intenzivní, bohatý na tóny zralého ovoce. Velmi příjemné a nevtíravé. Chuť má příjemnou strukturu a je krásně svěží. velmi šťavnatá včetně dobré slanosti. Jen za sebe - podával bych trochu chladnější (kolem 12°C). Mňam.
    Viktor, přidáno 25. 4. 2023 02:55 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.