Trebbiano Toscano IGT 2019 BIO produkt
Tip
sommeliera
Trebbiano di Toscano je klasická toskánská odrůda, ke které se poslední roky vrací nemálo místních vinařů. Víno je příjemně svěží, doplněné v chuti o tóny ušlechtilého dřeva. Doporučuji podávat ve větší sklenici tulipánového tvaru, vhodné Chardonnay.

Podere 414

Trebbiano Toscano IGT 2019

0,75 l

390 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
8 měsíců v 500 litrových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Trebbiano Toscano

Toto elegantní víno má intenzivní zlatavou barvu ve skleničce a nabízí bohaté aroma plné žlutého peckového ovoce, květin a tónů ušlechtilého dřeva. V chuti je víno plné, má dobrou perzistenci a strukturu. Svěžest se krásně doplňuje s tóny zralého peckového ovoce, bylinek a vanilky. Tradiční toskánské Trebbiano, které má potenciál krásně zrát v láhvi.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z vinice o rozloze zhruba jednoho hektaru, réva je pěstována v husté výsadbě (6000 keřů/ha), systémem vedení dvojitý Guyot. Poloha má východozápadní expozici a zdejší půda je především jílovitá. Nadmořská výška vinice dosahuje 215 - 230 metrů nad mořem. Réva byla sklizena začátkem října.

Sklep: Vinifikace probíhá tradiční metodou, hrozny se rozmačkají i se slupkou a následuje krátká macerace a zahájení fermentace v cementu. Následně je kvašení dokončeno v nových 500 litrových dřevěných sudech, kde i víno zraje po dobu osmi měsíců. Víno je v kontaktu s kvasničními kaly a provádí se pravidelná battonage.

Kdy vypít: 2022 - 2027

Doporučení v gastronomii: ideální pro kombinaci s pokrmy na bázi ryb, masa a sýrů

...

Podere 414

Název vinařství Podere 414 pochází z čísla LV (listu vlastnictví) uděleného této parcele v roce 1960 během zemědělské reformy. Simone Castelli se svou ženou Marou vinařství založili v roce 1998 a nyní obhospodařují 22 hektarů vinic v jihozápadní části Toskánska, poblíž pobřeží Středozemního moře. Celkem 85 % výsadby tvoří odrůda Sangiovese, místně nazývaná Morellino, ostatní pěstované odrůdy jsou Ciliegiolo, Alicante a Colorino. Réva je pěstována organicky, vinařství zásadně nepoužívá žádné herbicidy ani chemická hnojiva. Ve sklepě pak víno vzniká přirozenou cestou, bez jakýchkoliv zásahů, pouze s minimální úrovní síry. Sortiment vinařství aktuálně tvoří růžové víno "Flower Power" a červená vína Badilante a Morellino di Scansano.

Tip
sommeliera
Trebbiano di Toscano je klasická toskánská odrůda, ke které se poslední roky vrací nemálo místních vinařů. Víno je příjemně svěží, doplněné v chuti o tóny ušlechtilého dřeva. Doporučuji podávat ve větší sklenici tulipánového tvaru, vhodné Chardonnay.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.