Trebbiano d´Abruzzo "Spelt" DOC 2020
Tip
sommeliera
"Název Trebbiano označuje velkou skupinu odrůd s podobným názvem z různých částí Itálie. Nejznámější jsou Trebbiano Toscano, Trebbiano Abruzzese, Trebbiano Spoletino, Trebbiano di Soave nebo Trebbiano Romagnolo."

La Valentina

Trebbiano d´Abruzzo "Spelt" DOC 2020

Falstaff 92 / 100

0,75 l

495 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
nejprve v nerezu a pak v betonových tancích
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Trebbiano Abruzzese

Noblesní Trebbiano d’Abruzzo z nejlepších vinic vinařství La Valentina, jejichž stáří dosahuje 35 let. Samozřejmostí je ruční sběr a pečlivá selekce těch nejlepších hroznů. Víno je nefiltrované a nečiřené, má zlatavou barvu a delikátní vůni zralé broskve, meruňky, estragonu nebo šalvěje. Chuť je komplexní, s tóny bílých hrušek nebo meruňky, je harmonická a s dlouhým odezníváním. K tomuto vínu se budete rádi vracet.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Abruzzo

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z vinic v majetku vinařství La Valentina. Jde o selekci těch nejlepších hroznů odrůdy Trebbiano d'Abruzzo. Orientace vinic je jižní, jihozápadní, průměrné stáří révy 35 let, první ročník vína byl 2010. Nadmořská výška vinice je 150 – 250 m.n.m. Réva je vedena tradičním způsobem vysoko, metodou pergola abruzzese. Sklizeň probíhá ručně, v první polovině září. Výnosy jsou omezeny na 80 hl/ha.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Fermentace probíhá s řízenou teplotou v nerezových tancích. Víno zraje první čtyři měsíce na vlastních kalech v nerezových tancích a poté v betonových nádobách téměř rok. Lahvováno 15 měsíců po sklizni, nefiltrované a nečiřené.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Vynikající doprovod k rybám a darům moře.

 

Přečtěte si na našem blogu: Není Trebbiano jako Trebbiano

...

La Valentina

Fattoria La Valentina je relativně nové vinařství, které otevřelo své dveře v roce 1990 v objektu staré vinařské firmy z 80. let minulého století v regionu Abruzzy v obci Spoltore ležící na západ od města Pescara severně od stejnojmenné řeky. Založili je bratři Sabatino, Roberto a Andrea Di Properzio. Region Abruzzy se rozkládá po obou březích řeky Aterno (řecky Aternos), která získává jméno Pescara podle svého soutoku poblíž stejnojmenného hlavního města regionu. Oblasti dominují impozantní horské hřebeny pohoří Gran Sasso a Maiella. Toto rodinné vinařství se věnuje pěstování a vinifikaci autochtonních odrůd révy vinné na udržitelných zemědělských a technologických postupech s minimálními zásahy chemie, pesticidů a umělých hnojiv do díla přírody. Mikroklimatické vinohradnické podmínky jsou ovlivněny přímořskými faktory, jelikož úzké pásmo mezi mořem a horami činí pouhých 20-25 km.

Tip
sommeliera
"Název Trebbiano označuje velkou skupinu odrůd s podobným názvem z různých částí Itálie. Nejznámější jsou Trebbiano Toscano, Trebbiano Abruzzese, Trebbiano Spoletino, Trebbiano di Soave nebo Trebbiano Romagnolo."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.