Verdicchio dei Castelli di Jesi "Casal di Serra" DOC 2020 BIO produkt
Tip
sommeliera
Verdicchio je považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd. Kontakt s kvasinkami během fermentace a během procesu zrání dává vínu Casal di Serra zvláštní bohatost chuti a výraznou osobnost, při zachování vyváženosti a elegance.

Umani Ronchi

Verdicchio dei Castelli di Jesi "Casal di Serra" DOC 2020

Recenze (2)
Veronelli 89 / 100

0,75 l

310 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Verdicchio

Vinařství Umani Ronchi bylo jedním z prvních, které začalo v Marche dělat speciální selekce Verdicchia z těch nejlepších poloh. Toto víno byla poprvé nalahvované v roce 1983 a vinařství s ním slaví úspěchy dodnes. V jeho elegantní vůni se mísí zelená jablka, meruňky, bílé broskve a hruška máslovka. Chuť je plná, intenzivně ovocná a pikantně svěží se slaným dotekem v závěru. Víno zrálo pět měsíců v nerezovém tanku v kontaktu s kvasinkami.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Toto dnes již klasické víno vzniklo v 80. letech minulého století,  výběrem nejlepších hroznů pěstovaných na vinici Montecarotto, později doplněné o tři další polohy. Tratě najdete v nejvhodnějších oblastech pro výrobu  vín Verdicchio dei Castelli di Jesi. Réva dosahuje stáří osm až třicet let a je vedena systémem Guyot. Verdicchio roste na svazích v nadmořské výšce 200 až 350 metrů nad mořem. Pro zdejší půdu jsou typické hluboké jíly. Sklizeň probíhá ručně.   

Sklep: Po jemném lisování hroznů se mošt rychle ochladí. Alkoholické kvašení probíhá v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou mezi 16° a 18°C a trvá přibližně 10–15 dní. Víno následně nepodléhá malolaktické fermentaci. Před lahvováním víno zraje zhruba půl roku v nerezových tancích v kontaktu s kvasinkami. Lahvování probíhá koncem dubna a následně víno dál několik měsíců leží.   

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Jako aperitiv nebo k pokrmům z bílého masa jako jsou ryba, drůbež nebo králík.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o odrůdě Verdicchio

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
Verdicchio je považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd. Kontakt s kvasinkami během fermentace a během procesu zrání dává vínu Casal di Serra zvláštní bohatost chuti a výraznou osobnost, při zachování vyváženosti a elegance.

Ohodnoťte tento produkt

  • Chuť v ústech je hodně ovocně svěží s dobrou strukturou, se silnější pikantnější ovocitou vůní.
    Viktor, přidáno 25. 4. 2023 22:47 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Nádherná barva i chuť-krásné odpoledne.
    Roman, přidáno 25. 4. 2016 16:08 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.