Verdicchio dei Castelli di Jesi "Casal di Serra" DOC 2020 BIO produkt
Tip
sommeliera
Verdicchio je považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd. Kontakt s kvasinkami během fermentace a během procesu zrání dává vínu Casal di Serra zvláštní bohatost chuti a výraznou osobnost, při zachování vyváženosti a elegance.

Umani Ronchi

Verdicchio dei Castelli di Jesi "Casal di Serra" DOC 2020

Recenze (1)
Veronelli 89 / 100

0,75 l

295 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Verdicchio

Vinařství Umani Ronchi bylo jedním z prvních, které začalo v Marche dělat speciální selekce Verdicchia z těch nejlepších poloh. Toto víno byla poprvé nalahvované v roce 1983 a vinařství s ním slaví úspěchy dodnes. V jeho elegantní vůni se mísí zelená jablka, meruňky, bílé broskve a hruška máslovka. Chuť je plná, intenzivně ovocná a pikantně svěží se slaným dotekem v závěru. Víno zrálo pět měsíců v nerezovém tanku v kontaktu s kvasinkami.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Toto dnes již klasické víno vzniklo v 80. letech minulého století,  výběrem nejlepších hroznů pěstovaných na vinici Montecarotto, později doplněné o tři další polohy. Tratě najdete v nejvhodnějších oblastech pro výrobu  vín Verdicchio dei Castelli di Jesi. Réva dosahuje stáří osm až třicet let a je vedena systémem Guyot. Verdicchio roste na svazích v nadmořské výšce 200 až 350 metrů nad mořem. Pro zdejší půdu jsou typické hluboké jíly. Sklizeň probíhá ručně.   

Sklep: Po jemném lisování hroznů se mošt rychle ochladí. Alkoholické kvašení probíhá v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou mezi 16° a 18°C a trvá přibližně 10–15 dní. Víno následně nepodléhá malolaktické fermentaci. Před lahvováním víno zraje zhruba půl roku v nerezových tancích v kontaktu s kvasinkami. Lahvování probíhá koncem dubna a následně víno dál několik měsíců leží.   

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Jako aperitiv nebo k pokrmům z bílého masa jako jsou ryba, drůbež nebo králík.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o odrůdě Verdicchio

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
Verdicchio je považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd. Kontakt s kvasinkami během fermentace a během procesu zrání dává vínu Casal di Serra zvláštní bohatost chuti a výraznou osobnost, při zachování vyváženosti a elegance.

Ohodnoťte tento produkt

  • Nádherná barva i chuť-krásné odpoledne.
    Roman, přidáno 25. 4. 2016 16:08 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.