Umani Ronchi

"Campo San Giorgio" Conero Riserva DOCG, 6 lahví v dřevěné krabici

4,5 l

7 950 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
20 měsíců v dubových sudech
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Montepulciano

Vlajková loď vinařství v limitované produkci 3000 lahví odkazuje svým názvem na unikátní historickou polohu s jihovýchodní orientací a půdou bohatou na vápenec. Víno má sytou rubínovou barvu s fialovými odlesky na okraji. Vůně je koncentrovaná primárně ovocná s tóny zralých třešní, červeného rybízu nebo švestek. Její bohatost doplňují květinové tóny připomínající lékořici a lehká kořenitost. V chuti se krásně spojují tóny lehce nasládlých červených peckovin, živá kyselina a hedvábné taniny. Víno je delší, příjemně energické a s dalším potenciálem vyzrávat a vyvíjet se.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinná réva pro víno Campo San Giorgio je stará v průměru kolem 15 let, vinice směřuje na jihovýchod a je vysazena ve výšce asi 150 metrů nad mořem. Terén, pocházející z mořských útvarů z období pleiocén-pleistocén, sestává z velmi hluboké, křídové jílovité hlíny. Hrozny jsou sklízeny ručně do malých přepravek v průběhu října.

Sklep: Odstopkované hrozny a malé procento celých hroznů fermentují bez drcení v nerezových tancích na přírodních kvasinkách při teplotě 28‐30 °C, po dobu 14‐16 dnů. Po dokončení jablečno-mléčné fermentace víno zraje 12 měsíců v malých sudech a dalších 12 měsíců ve velkých sudech. Víno neprochází žádným čiřením ani filtrací. Po lahvování se Campo San Giorgio nechá asi 8–10 měsíců ležet v prostředí s kontrolovanou teplotou.

Kdy vypít: 2020 - 2027

Doporučení v gastronomii: Hovězí steak na pepři.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

 

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.