Lacrima di Morro d´Alba "Fonte del Re" DOC 2021
Tip
sommeliera
Lacrima je velmi vzácná modrá odrůda, která je v Marche známá již od starověku. Relativně nedávno byla zachráněna před úplným vymizením a v současnosti se pěstuje v malé produkční oblasti kolem Morro d’Alba (nedaleko Ancony).

Umani Ronchi

Lacrima di Morro d´Alba "Fonte del Re" DOC 2021

Recenze (2)

0,75 l

300 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Lacrima di Morro d´Alba

„Lacrima“ v italštině znamená „slza“ a pravděpodobně tato autochtonní odrůda, která se pěstuje pouze v okolí obce Morro d’Alba ležící přibližně 15 km od Ancony, získala svůj název díky tomu, že když hrozny plně uzrají, vylučují na povrchu svých slupek kapky šťávy - jinými slovy „prolévají slzy“. V tomto případě je víno hluboké, temně nachové barvy a jeho pronikavá vůně nám připomene bobule černého bezu, borůvek a aronie, suché květy růží a levandule. Je bohaté struktury, příjemně pitelné a šťavnaté.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice jsou v nadmořské výšce 150-200 metrů nad mořem a jsou na velmi hlubokých jílovitohlinitých půdách s jihovýchodní/jihozápadní orientací. Sklizeň hroznů probíhá ručně v druhé polovině září.

Sklep: Hrozny se odstopkují a lehce lisují, následně procházejí macerací po dobu maximálně deseti dnů v ocelových tancích. Teplota se udržuje kolem 24°C s cílem co nejvíce zachovat ovocné tóny v moštu. Jakmile je ukončeno alkoholové kvašení, víno zahájí jablečno-mléčnou fermentaci. Následně víno zraje zhruba půl roku v nerezu.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilovaná žebírka s barbecue omáčkou.

Přečtěte si na našem blogu: Šest méně známých odrůd Itálie

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
Lacrima je velmi vzácná modrá odrůda, která je v Marche známá již od starověku. Relativně nedávno byla zachráněna před úplným vymizením a v současnosti se pěstuje v malé produkční oblasti kolem Morro d’Alba (nedaleko Ancony).

Ohodnoťte tento produkt

  • Opravdu hodnotné plnější víno
    Petr, přidáno 26. 9. 2022 15:46 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Pro mne zpočátku nezvykle aromatické víno.Není pro každého,je třeba mu přijít na chuť.Doporučuji zkusit jej pít lehce chlazené,je chuťově mnohem zajímavější.Poměrně silné,plné víno,s výraznými taniny...tzv."drhne" na jazyku.Velmi výrazně temně ovocné,s náznakem tmavé čokolády.Velmi jemná kyselinka,v tomto ohledu je skutečně skvělé. Nejvýraznější je vůně,něco jako borůvky,levandule a růže.Ta vůně by mohla leckoho odradit,víno je skutečně výrazné,ale byla by to škoda.Podobné víno lze těžko najít. Možná i k pečené kachně,či zvěřině,bych je viděl jako optimální.
    Antonín, přidáno 25. 7. 2021 09:12 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.