Umani Ronchi

"Vigor" Marche Passerina IGT 2022

0,75 l

310 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
Passerina

Svěží bílé víno slámově žluté barvy se zlatými odlesky. Ve vůni se projevuje intenzivní a přetrvávající vůní divokých květin a tóny žlutého peckového ovoce, jako je broskev, meruňka a jablka Golden Delicious. Na patře je středně plné a suché, s perzistentní chutí plnou ovocných tónů.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice staré šest až dvacet let se nacházejí na svazích kopců v nadmořské výšce 150 až 300 metrů s orientací na západ/jihozápad. Sklizeň se provádí ručně a probíhá v období od konce srpna do konce září. Zrání je neustále monitorováno, aby bylo možné přesně určit datum sklizně, přičemž hlavním cílem je zachovat dobrou kyselost, která je základem svěžesti tohoto vína.

Sklep: Po jemném lisování se mošt rychle ochladí a poté prochází statickou dekantací. Alkoholové kvašení probíhá v nerezových tancích s teplotou udržovanou mezi 14°C a 16°C a trvá přibližně 8-10 dní. Všechny fáze výroby, od sběru až po lahvování, probíhají bez přítomnosti kyslíku, aby se zachovalo primární aroma hroznů a dosáhlo se větší svěžesti chuti a buketu.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Těstoviny a rizota se zeleninou, kořením a omáčkami z mořských plodů. Jemné pokrmy z mořských plodů a bílého masa.

Přečtěte si na našem blogu: Méně známé odrůdy Itálie: Passerina a Grignolino

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.