Gavi "Spinola" DOCG 2021 BIO produkt
Tip
sommeliera
Gavi je jedno z nejznámějších bílých vín z italského Piemontu. Krásně minerální a svěží bílé víno z BIO vinic vinařství Castello di Tassarolo. Biodynamické. Skvělá cena, rychlé dodání!

Castello di Tassarolo

Gavi "Spinola" DOCG 2021

Recenze (1)

0,75 l

330 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Cortese

Ve vůni středně výrazné, nabízí kombinaci svůdných tónů žlutých jablek, broskve nebo jemného heřmánku. V chuti je Spinola příjemně svěží, maximálně pitelná, čistá a především zábavná. Na jazyku se objevují citrusové plody, bílé peckoviny, tóny bylinek a závěr je delší a minerální. Krásné víno, certifikované jako organické, ideální jako aperitiv nebo jako doprovod k lehčím jídlům mezinárodní kuchyně.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 9  - 11 °C

Vinice: Všechna vína z vinařství Castello di Tassarolo pochází z vlastních vinic. V tomto případě jde o vybrané vinice v obci Tassarolo, v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem, které se nachází v produkční zóně Gavi DOCG. Péče o révu probíhá v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků. Sklizeň výhradně ruční.

Sklep: Jakmile jsou hrozny přivezeny do vinařství, jsou ihned lisovány pomocí moderního pneumatického lisu. Ten zajišťuje šetrné zpracování. Fermentace vína probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Víno je minimálně sířeno, lahvováno bez jakýchkoliv aditiv.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Aperitiv, krémové polévky nebo pokrmy z bílého masa.

Přečtěte si na našem blogu: Minerální vína Gavi z Piemontu

...

Castello di Tassarolo

Vinice v okolí historického hradu Castello di Tassarolo obdělává rodina La Spinola od roku 1367. I tak lze s nadsázkou hovořit o vinařství jako „vycházející hvězdě“ tohoto regionu. Může za to současná majitelka Massimiliana Spinola, která na jedné straně navazuje na tradice svých předků, ale zároveň patří k lokálním průkopníkům ekologicky šetrných postupů ve vinařství. Vinařství Castello di Tassarolo je certifikované jako organické a Massimiliana při výrobě vín již od roku 2006 praktikuje biodynamické postupy. Celkem vinařství disponuje 20 hektary vinic, na kterých jsou vysazeny odrůdy Cortese di Gavi, Barbera a Cabernet Sauvignon. Kromě biodynamických preparátů se vinařství ve vinicích spoléhá na pomoc koní plemene Comtois. Vinifikace vín Castello di Tassarolo probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty,bez aditiv a s minimem nebo absolutně bez přidané síry. Jsou čistým vyjádřením terroiru místních vinic, což oceňují zákazníci a vinní experti po celém světě.

Tip
sommeliera
Gavi je jedno z nejznámějších bílých vín z italského Piemontu. Krásně minerální a svěží bílé víno z BIO vinic vinařství Castello di Tassarolo. Biodynamické. Skvělá cena, rychlé dodání!

Ohodnoťte tento produkt

  • Má správnou rovnováhu mezi strukturou a měkkostí díky svěžesti a chutnosti, které doprovázejí dlouhý minerální závěr. Velice dobře se pije a brzy bohužel vidíte dno prázdné láhve.
    Viktor, přidáno 25. 4. 2023 02:16 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.