Albana di Romagna"Bianco di Ceparano" DOCG 2021
Tip
sommeliera
"Dokladem významu této odrůdy je fakt, že jako první bílé víno v Itálii získalo v roce 1987 status DOCG. Albana je zdrojem zajímavě strukturovaných vín. Nechybí jim kyselina, příjemná tělnatost, ve vůni a chuti často objevíte tóny peckovin."

Fattoria Zerbina

Albana di Romagna"Bianco di Ceparano" DOCG 2021

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
Albana

Albana je italská odrůda pěstovaná zejména v regionu Emilia-Romagna. Není příliš výrobců, kteří by odrůdě věnovali takovou pozornost jako Fattoria Zerbina. Dnes je proto Albana od Fattoria Zerbina známá po celé Itálii. Víno má zářivou slámově žlutou barvu, ve vůni s nádechem bílého a žlutého ovoce a jemnými květinovými tóny. V ústech je plnější, harmonické a elegantní. Díky zrání v nerezových tancích si víno zachovává příjemnou svěží ovocnost.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Emilia - Romagna

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Albana je určitě nejzajímavější odrůdou v produkci vinařství, jde o původní lokální odrůdu. Ve vinicích Fattoria Zerbina roste ve velmi husté výsadbě, s pečlivou starostí o olistění a zelené práce, s cílem zajistit ve výsledných vínech svěžest a čisté aroma. Sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Po odstopkování a pomletí následuje velmi jemné lisování. Mošt kvasí při kontrolované teplotě v nerezových tancích. Před lahvováním se provádí čiření a jemná filtrace vína, víno leží v nerezových tancích a betonových nádobách.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Risotto s mořskými plody, těstoviny se zeleninovou omáčkou, grilované mořské ryby.

Přečtěte si na našem blogu: Šest méně známých odrůd Itálie

...

Fattoria Zerbina

Příběh vinařství Fattoria Zerbina začal v roce 1966, kdy Vincenzo Geminiani koupil farmu stejného jména a rozhodl se v rámci jejích pozemků vysadit první vinohrady. Zásadním milníkem v historii vinařství je rok 1987, kdy se výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. Ta studovala enologii na univerzitě v Bordeaux a v Miláně. Pod jejím vedením se vinařství rychle vyprofilovalo jako jedno z nejlepších regionu Emilia-Romagna a samotná Cristina je považována za jednu z nejtalentovanějších vinařek Itálie. Vinařství dnes disponuje 29 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny odrůdy Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese nebo Cabernet Sauvignon. Krásná a elegantní vína Fattoria Zerbina postavená na odrůdě Sangiovese si zamilují nejen fanoušci Chianti. Fattoria Zerbina patří mezi absolutní špičku vinařské Itálie, a to navzdory tomu, že se region Emilia-Romagna netěší stejné prestiži jako Toskánsko nebo Benátsko. Zerbina je respektovaným a vyhledávaným pojmem na italské vinařské mapě.

Tip
sommeliera
"Dokladem významu této odrůdy je fakt, že jako první bílé víno v Itálii získalo v roce 1987 status DOCG. Albana je zdrojem zajímavě strukturovaných vín. Nechybí jim kyselina, příjemná tělnatost, ve vůni a chuti často objevíte tóny peckovin."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.