Ravenna Rosso "Antitesi" IGP 2017
Tip
sommeliera
Metodu výroby červených vín z částečně vysušených hroznů proslavilo poslední dekády zejména Amarone della Valpolicella. V Toskánsku a Emilia-Romagna mají tato vína ale velkou tradici a víno Antitesi se ji snaží připomenout.

Fattoria Zerbina

Ravenna Rosso "Antitesi" IGP 2017

0,75 l

550 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v barikových sudech, půl roku v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
60 % Merlot, 40 % Sangiovese

Kombinace odrůd Merlot a Sangiovese, červené víno dělané tradiční metodou podobnou té pro výrobu Amarone. Hrozny Sangiovese se před lisováním nechaly vyschnout 45 dní, čímž jejich mošt získal na koncentraci. Víno má hlubokou a intenzivní fialovou barvu, v jeho vůni najdete tóny černého pepře a tabáku, a také příjemné tóny zralého ovoce, připomínající třešeň nebo švestku. Chuť je plná, víno působí sametovým dojmem, s elegantně vystupující tříslovinou.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Emilia - Romagna

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Od 90. let se ve vinařství věnují zlepšování podmínek pro pěstování révy, s cílem dosáhnout co nejlepší kvality vín. Veškerá réva pro výrobu červených vín je vysazena v rámci systému Gobelet. Tedy ve formě nízkých keříků. V případě tohoto vína dochází k selekci těch nejlepších hroznů odrůd Merlot a Sangiovese. Sklizeň probíhá pouze ručně.

Sklep: Hrozny Merlotu se umístí do menších nerezových tanků, kde probíhá 15denní macerace a fermentace. Hrozny Sangiovese jsou nejprve umístěny na dřevěné rohože, kde po dobu 45 dní probíhá jejich schnutí. Jde o výrobní metodu podobnou jako u vín Amarone della Valpolicella. Následně hrozny kvasí v nerezových tancích. Po dokončení alkoholové fermentace dochází k finálnímu blendování vína.  Před nalahvováním víno zraje 12 měsíců ve francouzských barikových sudech.  

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: S různými úpravami červeného masa, s těstovinami s omáčkou.

...

Fattoria Zerbina

Příběh vinařství Fattoria Zerbina začal v roce 1966, kdy Vincenzo Geminiani koupil farmu stejného jména a rozhodl se v rámci jejích pozemků vysadit první vinohrady. Zásadním milníkem v historii vinařství je rok 1987, kdy se výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. Ta studovala enologii na univerzitě v Bordeaux a v Miláně. Pod jejím vedením se vinařství rychle vyprofilovalo jako jedno z nejlepších regionu Emilia-Romagna a samotná Cristina je považována za jednu z nejtalentovanějších vinařek Itálie. Vinařství dnes disponuje 29 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny odrůdy Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese nebo Cabernet Sauvignon. Krásná a elegantní vína Fattoria Zerbina postavená na odrůdě Sangiovese si zamilují nejen fanoušci Chianti. Fattoria Zerbina patří mezi absolutní špičku vinařské Itálie, a to navzdory tomu, že se region Emilia-Romagna netěší stejné prestiži jako Toskánsko nebo Benátsko. Zerbina je respektovaným a vyhledávaným pojmem na italské vinařské mapě.

Tip
sommeliera
Metodu výroby červených vín z částečně vysušených hroznů proslavilo poslední dekády zejména Amarone della Valpolicella. V Toskánsku a Emilia-Romagna mají tato vína ale velkou tradici a víno Antitesi se ji snaží připomenout.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.