Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC 2021 BIO produkt
Tip
sommeliera
"Díky metodě Ripasso se těmto vínům někdy říká "baby Amarone". Koncentrací a strukturou totiž někdy připomínají vína Amarone della Valpolicella. Vína Valpolicella Ripasso jsou dnes nejprodávanější kategorií vín celé oblasti."

Speri

Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC 2021

James Suckling 92 / 100

0,75 l

490 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
70% Corvina, 20% Rondinella a 10% Molinara

Ripasso s hluboce červenou barvou rubínového odstínu. Ve vůni pak překvapí doslova exploze ovocných tónů, malin, červeného rybízu, jahod, to vše doplněno jemnou kořenitostí. V ústech je víno krásně šťavnaté, energické, působí středně plným dojmem s hezky zakulacenými taniny a příjemnou kyselinou. Dochuť je delší a vybízí k dalšímu napití. Víno tak až nebezpečně rychle mizí ze skleničky.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Vinice vlastněné rodinou Speri v oblasti Valpolicella Classico, ležící mezi 120 až 350 metry nad mořem v obcích San Pietro in Cariano, Fumane a Negrar. Réva je pěstována v BIO režimu, sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Hrozny se ihned odstopkují a rozdrtí. Následuje macerace na slupkách a fermentace při kontrolovaných teplotách v nerezu. U vína proběhne i jablečno-mléčné kvašení. Začátkem března je víno Valpolicella Classico přečerpáváno přes výlisky z Amarone a u vína proběhne opět menší fermentace, která vede k vyšší koncentraci chutí a alkoholu. Před nalahvováním víno zraje 12 měsíců ve velkých 20hl sudech ze slavonského dubu.

Kdy vypít: 2023 – 2027

Doporučení v gastronomii: Těstoviny s boloňskou omáčkou, pokrmy s červeným masem.

Přečtěte si na našem blogu: Červená vína z Benátska: Valpolicella, Ripasso nebo Amarone

...

Speri

Vinařství Speri patří mezi absolutní špičku výrobců regionu Valpolicella Classico. Historie vinařství sahá až do roku 1874 a po celou dobu svého fungování si vinařství uchovává rodinný charakter. Dnes je vinařství v rukou sedmé generace potomků původního zakladatele. Vína jsou produkována pouze z vlastních vinic, kterých má Speri v zóně Valpolicella Classico zhruba 60 hektarů. Amarone pochází z vinice Monte Sant`Urbano v obci Furmane. Je to skvěle umístěná poloha na vrcholu kopce, s průměrným stářím révy přes 20 let. Samozřejmostí je pro vinařství Speri šetrnost vůči životnímu prostředí, po mnoha letech udržitelného hospodaření jsou vína počínaje ročníkem 2015 organicky certifikovaná. Vinařství prošlo modernizací výrobních technologií a díky zkušenostem a pečlivému přístupu je schopno produkovat jedny z nejlepších vín celého regionu.

 

Tip
sommeliera
"Díky metodě Ripasso se těmto vínům někdy říká "baby Amarone". Koncentrací a strukturou totiž někdy připomínají vína Amarone della Valpolicella. Vína Valpolicella Ripasso jsou dnes nejprodávanější kategorií vín celé oblasti."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.