Rosso Conero "San Lorenzo" DOC 2021
Tip
sommeliera
"Bestseller v nabídce vinařství Umani Ronchi. Víno, které bylo poprvé nalahvováno v ročníku 1981 a od té doby ho ve vinařství produkují každým rokem. Plnější v chuti, s bohatým ovocným projevem a krásnou kořenitostí."

Umani Ronchi

Rosso Conero "San Lorenzo" DOC 2021

Recenze (3)

0,75 l

300 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Zrání
12 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Montepulciano

Název tohoto vína je odvozen od historické vinice s názvem San Lorenzo. Ve skleničce zaujme brilantní rubínově červenou barvou s granátovými odlesky. Na nose působí kořenitě, lehce nasládle, s tóny švestek, ostružin nebo tmavých višní. V chuti bohaté a plnější červené víno, s tóny tmavých peckovin, vyvážené a s hedvábnými tříslovinami. Dochuť je dlouhá a šťavnatě ovocná.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice, ze kterých se San Lorenzo vyrábí, se nacházejí na dvou pozemcích v oblastech Osimo a Ancona. Půdy jsou převážně jílovité a vápenaté. Hustota výsadby se pohybuje od 2200 do 5680 keřů na hektar. Sklizeň probíhá ručně na přelomu září a října.

Sklep: Hrozny jsou zbaveny stopek a lehce lisovány, poté podstupují maceraci po dobu 10-12 dnů v ocelových fermentačních  nádobách. Jakmile je ukončeno alkoholové kvašení, víno zahájí jablečno-mléčnou fermentaci. Asi 50 % vína zraje v 5000-8000 litrových dubových sudech a zbytek v barikových sudech při třetím nebo čtvrtém použití, po dobu asi 12 měsíců. Po stočení leží San Lorenzo v láhvi dalších 6 měsíců.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Rožněné selátko porchetta, králík nebo perlička.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Bestseller v nabídce vinařství Umani Ronchi. Víno, které bylo poprvé nalahvováno v ročníku 1981 a od té doby ho ve vinařství produkují každým rokem. Plnější v chuti, s bohatým ovocným projevem a krásnou kořenitostí."

Ohodnoťte tento produkt

  • Víno s nádhernou tmavě rubínovou barvou. Vůně ještě malinko sevřená, libě kořenitá s ovocným nádechem. Chuť plnější, již harmonická se zralejšími tříslovinami. Delší dochuť naprosto šťavnatého dojmu. Celkový dojem odpovídá kořenitosti zákládní odrůdy v moderním podání, vše velmi dobře technologicky zvládnuté. Velmi dobré víno krátce před vrcholem. MUDr. František Kandel
    František, přidáno 10. 9. 2020 19:42 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • ročník 2016, barva sytá, tmavě červená, dost silná tříslovina, vhodné pít lehce vychlazené a druhý den po otevření, příjemné pití, dost suché
    Radomír, přidáno 2. 11. 2019 20:47 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • ročník 2012 už pěkně nazrálý, možná na vrcholu... komplexní vyvážené dobře strukturované víné, není tak ovocné, spíše svalnatější, komplikovanější, ale třísloviny příjmné... zajímavý kousek. Není pro začátečníky
    michal, přidáno 17. 7. 2017 23:20 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.