Barbera d'Alba "Paolina" DOC 2022
Tip
sommeliera
"Barbera je nejrozšířenější červenou odrůdou v Piemontu. Vína této odrůdy disponují příjemnou svěží kyselinou a bohatým ovocným projevem. Ta nejlepší vína vinaři vinifikují ve větších či menších sudech."

Ca’ del Baio

Barbera d'Alba "Paolina" DOC 2022

0,75 l

330 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
Barbera

Fermentace tohoto vína probíhá v nerezových tancích, následně víno zraje jeden rok v dubových sudech. Paolina má hlubokou rubínovou barvu a příjemně voní po červeném rybízu, malinách a borůvkách. V ústech je víno krásně šťavnaté, pulzující s vyšší kyselinou. V chuti najdete tmavé ovoce, jemné koření a bylinky. Víno je dlouhé s delikátním závěrem, který vybízí k dalšímu napití.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno pochází z několika různých vinic, které spadají do katastru vesnice Treiso v zóně Barbaresco. Réva je vedena v BIO režimu, veškeré práce jsou dělány ručně rodinou Grasso a stejně tak ručně probíhá i sklizeň.

Sklep: Fermentace probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Následné zrání pak 12 měsíců ve velkých dubových sudech. Víno je uzavřeno tradičním korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: Dušené a vařené maso, tučné a zrající sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Barbera: Znovuzrozená hvězda Piemontu

...

Ca’ del Baio

Vinařství Ca’ del Baio, které miluje mimo jiné známý expert na italská vína Ian D'Agata, je ve vlastnictví rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to jsou manželé Giulio a Luciana, kteří spolu se svými dcerami Paolou, Valentinou a Federicou řídí vinařství, mají na starost výrobu vín i obchod. Vinařství disponuje 25 hektary vinic v katastrech obcí Barbaresco a Treiso. Vysazeny zde jsou bílé odrůdy Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrůdy Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Téměř všechna vína jsou lahvována jako čistě odrůdová. Nejprestižnější vína vznikají z odrůdy Nebbiolo a réva používaná pro výrobu Barbaresca dosahuje stáří 25 až 40 let. Vinařství disponuje některými prestižními polohami a vína lahvuje pod označením jednotlivých cru – Asili, Pora, Vallegrande a Marcarini. V současnosti Ca’ del Baio patří mezi nejvyhledávanější producenty mezi milovníky vín z Piemontu.

Tip
sommeliera
"Barbera je nejrozšířenější červenou odrůdou v Piemontu. Vína této odrůdy disponují příjemnou svěží kyselinou a bohatým ovocným projevem. Ta nejlepší vína vinaři vinifikují ve větších či menších sudech."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.