Langhe Nebbiolo "Bric del Baio" DOC 2020
Tip
sommeliera
"Nebbiolo je lokální odrůda, jejíž vína jsou typicky spíše světle zbarvená a v chuti disponují tóny červných peckovin, mají vyšší kyselinu a třísloviny. V tomto případě čekejte víno se zajímavou strukturou, příjemně zakulacené zráním v sudech."

Ca’ del Baio

Langhe Nebbiolo "Bric del Baio" DOC 2020

0,75 l

400 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Nebbiolo

Ve skleničce světlejší barvy, vůni dominuje divoké lesní ovoce, malinový džem. V chuti pěkně vyvážené, komplexní, s tóny červených peckovin. Vínu nechybí šťavnatá kyselina a pro Nebbiolo typické třísloviny, lehce vystupující v delší dochuti. Jde o tradiční styl, Bric del Baio před nalahvováním zraje 12 měsíců ve velkých sudech ze slavonského dubu.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno je vyrobené z hroznů Nebbiolo vysazených na špičkových polohách v rámci katastrů vesnic Barbaresco a Treiso. Réva je vedena v BIO režimu, veškeré práce jsou dělány ručně rodinou Grasso. Ruční sklizeň hroznů probíhá začátkem října.

Sklep: Fermentace probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Následné zrání pak 12 měsíců ve velkých dubových sudech. Víno je uzavřeno tradičním korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Perfektně se hodí k piemontské kuchyni, vyzkoušejte v doprovodu těstovin tagliolini s masovou omáčkou, ale i s grilovaným masem, pečeným hovězím nebo středně zralými sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Oblíbená vína z Piemontu

...

Ca’ del Baio

Vinařství Ca’ del Baio, které miluje mimo jiné známý expert na italská vína Ian D'Agata, je ve vlastnictví rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to jsou manželé Giulio a Luciana, kteří spolu se svými dcerami Paolou, Valentinou a Federicou řídí vinařství, mají na starost výrobu vín i obchod. Vinařství disponuje 25 hektary vinic v katastrech obcí Barbaresco a Treiso. Vysazeny zde jsou bílé odrůdy Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrůdy Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Téměř všechna vína jsou lahvována jako čistě odrůdová. Nejprestižnější vína vznikají z odrůdy Nebbiolo a réva používaná pro výrobu Barbaresca dosahuje stáří 25 až 40 let. Vinařství disponuje některými prestižními polohami a vína lahvuje pod označením jednotlivých cru – Asili, Pora, Vallegrande a Marcarini. V současnosti Ca’ del Baio patří mezi nejvyhledávanější producenty mezi milovníky vín z Piemontu.

Tip
sommeliera
"Nebbiolo je lokální odrůda, jejíž vína jsou typicky spíše světle zbarvená a v chuti disponují tóny červných peckovin, mají vyšší kyselinu a třísloviny. V tomto případě čekejte víno se zajímavou strukturou, příjemně zakulacené zráním v sudech."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.