Langhe Nebbiolo DOC 2021
Tip
sommeliera
"Nebbiolo je lokální odrůda, jejíž vína jsou typicky spíše světle zbarvená a v chuti disponují tóny červných peckovin, mají vyšší kyselinu a třísloviny. Langhe Nebbiolo DOC jsou vína určená pro vypití během několika let od nalahvování."

Ca’ del Baio

Langhe Nebbiolo DOC 2021

Recenze (1)

0,75 l

330 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
4 měsíce v nerezových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Nebbiolo

Krásné a svěží víno, plné ovocných tónů a s pěknou strukturou odrůdy Nebbiolo. Barva je intenzivní a jasně granátová, ve vůni se objevují čisté tóny červených peckovin nebo sušených květů. Na patře suché a plné, s jemnými delikátními taniny. V chuti objevíte maliny nebo třešně. Báječné piemontské červené za skvělou cenu.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno pochází z mladší vinice vysazené v roce 2007. Tato poloha spadá do apelace Langhe DOC Nebbiolo. Réva je vedena organickým způsobem, bez použití jakýchkoliv chemických přípravků. Půdu tvoří namodralé jílovito-vápencové slíny. Odrůda Nebbiolo je velmi pozdně dozrávající, sklizeň probíhá na přelomu září a října.

Sklep: Fermentace probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Cílem je zachovat delikátní ovocný charakter odrůdy Nebbiolo.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Zralé sýry, těstoviny s ragú, hovězí carpaccio.

Přečtěte si na našem blogu: Oblíbená vína z Piemontu

...

Ca’ del Baio

Vinařství Ca’ del Baio, které miluje mimo jiné známý expert na italská vína Ian D'Agata, je ve vlastnictví rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to jsou manželé Giulio a Luciana, kteří spolu se svými dcerami Paolou, Valentinou a Federicou řídí vinařství, mají na starost výrobu vín i obchod. Vinařství disponuje 25 hektary vinic v katastrech obcí Barbaresco a Treiso. Vysazeny zde jsou bílé odrůdy Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrůdy Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Téměř všechna vína jsou lahvována jako čistě odrůdová. Nejprestižnější vína vznikají z odrůdy Nebbiolo a réva používaná pro výrobu Barbaresca dosahuje stáří 25 až 40 let. Vinařství disponuje některými prestižními polohami a vína lahvuje pod označením jednotlivých cru – Asili, Pora, Vallegrande a Marcarini. V současnosti Ca’ del Baio patří mezi nejvyhledávanější producenty mezi milovníky vín z Piemontu.

Tip
sommeliera
"Nebbiolo je lokální odrůda, jejíž vína jsou typicky spíše světle zbarvená a v chuti disponují tóny červných peckovin, mají vyšší kyselinu a třísloviny. Langhe Nebbiolo DOC jsou vína určená pro vypití během několika let od nalahvování."

Ohodnoťte tento produkt

  • Víno s krásnou vůní malin a ostružin,s dobře odstupňovanou kyselinkou a spíše ovocnějším svěžím charakterem.Žádná trpkost v chuti, spíše bych jej viděl jako nepříliš těžké,středně rubínové barvy.Velmi vhodné na posezení a ochutnání jen tak,ani k němu není třeba nic víc.
    Antonín, přidáno 1. 8. 2021 17:54 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.