"Centovie" Colli Aprutini Rosato IGT 2021 BIO produkt

Umani Ronchi

"Centovie" Colli Aprutini Rosato IGT 2021

0,75 l

300 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
Montepulciano

Centovie Rosato od Umani Ronchi pochází z hroznů odrůdy Montepulciano, vysazených oblasti Colli Aprutini v provincii Teramo. Svěží růžové vinifikované v nerezových tancích, s elegantní světle růžovou barvou a vůní připomínající rozkvetlou louku, zralé třešně a náznak citrusového ovoce. V chuti středně výrazné, s energickou kyselinou a tóny třešní, malin nebo grepu. Delikátní Rosé s delší dochutí, ideální ke grilovaným rybám, letním salátům nebo risottu s mořskými plody.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 8  - 10 °C

Barva vína: růžové víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice roste na hlinité půdě, s částečně písčitým podílem, je orientována na jihovýchod a je v nadmořské výšce cca 200 metrů. Hustota révy se pohybuje od 1600 rostlin na hektar do 5000 rostlin. Péče o révu probíhá v duchu organické produkce. Sklizeň ruční.

Sklep: Hrozny Montepulciano jsou sbírány ve své nejlepší fázi zralosti a citlivě procházejí krátkou macerací při nízké teplotě, po níž následuje jemné lisování, jehož cílem je zvýraznit aroma a dosáhnout správného odstínu barvy. Mošt těsně poté prochází fermentací v ocelových tancích, kde se udržuje teplota asi 16°. Před lahvováním víno zraje v nerezu.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Sýry, těstoviny, risotto s mořskými plody, grilovaná ryba

Přečtěte si na našem blogu: Růžová vína Itálie

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.