"Centovie" Colli Aprutini Rosato IGT 2021 BIO produkt

Umani Ronchi

"Centovie" Colli Aprutini Rosato IGT 2021

0,75 l

290 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
Montepulciano

Centovie Rosato od Umani Ronchi pochází z hroznů odrůdy Montepulciano, vysazených oblasti Colli Aprutini v provincii Teramo. Svěží růžové vinifikované v nerezových tancích, s elegantní světle růžovou barvou a vůní připomínající rozkvetlou louku, zralé třešně a náznak citrusového ovoce. V chuti středně výrazné, s energickou kyselinou a tóny třešní, malin nebo grepu. Delikátní Rosé s delší dochutí, ideální ke grilovaným rybám, letním salátům nebo risottu s mořskými plody.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 8  - 10 °C

Barva vína: růžové víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice roste na hlinité půdě, s částečně písčitým podílem, je orientována na jihovýchod a je v nadmořské výšce cca 200 metrů. Hustota révy se pohybuje od 1600 rostlin na hektar do 5000 rostlin. Péče o révu probíhá v duchu organické produkce. Sklizeň ruční.

Sklep: Hrozny Montepulciano jsou sbírány ve své nejlepší fázi zralosti a citlivě procházejí krátkou macerací při nízké teplotě, po níž následuje jemné lisování, jehož cílem je zvýraznit aroma a dosáhnout správného odstínu barvy. Mošt těsně poté prochází fermentací v ocelových tancích, kde se udržuje teplota asi 16°. Před lahvováním víno zraje v nerezu.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Sýry, těstoviny, risotto s mořskými plody, grilovaná ryba

Přečtěte si na našem blogu: Růžová vína Itálie

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.