"Cumaro" Conero Riserva DOCG 2020
Tip
sommeliera
"Víno Cumaro bylo vytvořeno v polovině osmdesátých let na oslavu odrůdy Montepulciano a místní vinařské oblasti blízko moře. Réva tu roste na vysoce vápenatých půdách a má ideální podmínky pro dozrávání."

Umani Ronchi

"Cumaro" Conero Riserva DOCG 2020

Recenze (1)

0,75 l

580 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Montepulciano

Víno je hluboké, temné, jeho elegantní vůně drobných peckovin s jemnou kořenitostí okamžitě svádí k ochutnání. Na patře se potvrzuje první dojem elegance a finesy, víno je vynikající struktury s dlouhým finále a vybízí k dalšímu doušku. 

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice, ze které pochází Cùmaro, se nachází na okraji obce Osimo, orientovaná na jihovýchod, ve výšce asi 150-200 metrů nad mořem. Terén, který začal jako mořské útvary z období pleiocén-pleistocén, se skládá z velmi hlubokých, křídově hlinitých půd. Hrozny se tu sklízejí ručně do malých přepravek v průběhu října.

Sklep: Hrozny jsou zbaveny stopek a lehce rozdrceny, poté fermentovány při 27-29 °C v nerezových fermentačních tancích po dobu 12-14 dnů s přírodními kvasinkami. Následně víno přechází do fáze jablečno-mléčné fermentace. Před lahvováním zraje v 225 litrových dubových barikových sudech po dobu 12-14 měsíců. Po naplnění do lahví se Cùmaro nechá dále zrát v prostředí s kontrolovanou teplotou po dobu asi 6-8 měsíců.

Kdy vypít: 2024 - 2027

Doporučení v gastronomii: Kůzlečí nebo jehněčí pečeně.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Víno Cumaro bylo vytvořeno v polovině osmdesátých let na oslavu odrůdy Montepulciano a místní vinařské oblasti blízko moře. Réva tu roste na vysoce vápenatých půdách a má ideální podmínky pro dozrávání."

Ohodnoťte tento produkt

  • plné víno s delší dochutí.
    Roman, přidáno 21. 7. 2016 19:37 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.