"Cumaro" Conero Riserva DOCG 2018
Tip
sommeliera
"Víno Cumaro bylo vytvořeno v polovině osmdesátých let na oslavu odrůdy Montepulciano a místní vinařské oblasti blízko moře. Réva tu roste na vysoce vápenatých půdách a má ideální podmínky pro dozrávání."

Umani Ronchi

"Cumaro" Conero Riserva DOCG 2018

Recenze (1)

0,75 l

570 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Montepulciano

Víno je hluboké, temné, jeho elegantní vůně drobných peckovin s jemnou kořenitostí okamžitě svádí k ochutnání. Na patře se potvrzuje první dojem elegance a finesy, víno je vynikající struktury s dlouhým finále a vybízí k dalšímu doušku. 

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice, ze které pochází Cùmaro, se nachází na okraji obce Osimo, orientovaná na jihovýchod, ve výšce asi 150-200 metrů nad mořem. Terén, který začal jako mořské útvary z období pleiocén-pleistocén, se skládá z velmi hlubokých, křídově hlinitých půd. Hrozny se tu sklízejí ručně do malých přepravek v průběhu října.

Sklep: Hrozny jsou zbaveny stopek a lehce rozdrceny, poté fermentovány při 27-29 °C v nerezových fermentačních tancích po dobu 12-14 dnů s přírodními kvasinkami. Následně víno přechází do fáze jablečno-mléčné fermentace. Před lahvováním zraje v 225 litrových dubových barikových sudech po dobu 12-14 měsíců. Po naplnění do lahví se Cùmaro nechá dále zrát v prostředí s kontrolovanou teplotou po dobu asi 6-8 měsíců.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Kůzlečí nebo jehněčí pečeně.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Víno Cumaro bylo vytvořeno v polovině osmdesátých let na oslavu odrůdy Montepulciano a místní vinařské oblasti blízko moře. Réva tu roste na vysoce vápenatých půdách a má ideální podmínky pro dozrávání."

Ohodnoťte tento produkt

  • plné víno s delší dochutí.
    Roman, přidáno 21. 7. 2016 19:37 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.