"Cygnus" Rosso Sicilia IGT 2017
Tip
sommeliera
Zajímavá kombinace lokální a francouzské odrůdy. Nero d'Avola vínu propůjčuje typický středomořský, lehce exotický nádech, Cabernet Sauvignon zase výraznější tříloviny a strukturu chuti.

Tasca d'Almerita

"Cygnus" Rosso Sicilia IGT 2017

0,75 l

430 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
14 měsíců v barikových sudech, 6 měsíců v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Nero d'Avola (60 %) a Cabernet Sauvignon (40 %)

Elegantní a komplexní červené víno tvořené odrůdami Nero d'Avola a Cabernet Sauvignon. Cygnus se ve skleničce prezentuje tmavě rubínovou barvou, jeho vůně se bohatá, s krásně čistými ovocnými tóny připomínajícími ostružiny, borůvky, maliny a třešně. Ovoce doplňují tóny lékořice, tabáku nebo čokolády. Chuť je plná, sametově vláčná, zaoblená zráním v dubových sudech, s elegantními tříslovinami a dlouhou dochutí. Víno s potenciálem dalšího zrání v láhvi.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Dušené a grilované maso, zvěřina,tvrdé sýry.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Zajímavá kombinace lokální a francouzské odrůdy. Nero d'Avola vínu propůjčuje typický středomořský, lehce exotický nádech, Cabernet Sauvignon zase výraznější tříloviny a strukturu chuti.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.