"Cygnus" Rosso Sicilia IGT 2018
Tip
sommeliera
Zajímavá kombinace lokální a francouzské odrůdy. Nero d'Avola vínu propůjčuje typický středomořský, lehce exotický nádech, Cabernet Sauvignon zase výraznější tříloviny a strukturu chuti.

Tasca d'Almerita

"Cygnus" Rosso Sicilia IGT 2018

0,75 l

440 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
14 měsíců v barikových sudech, 6 měsíců v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Nero d'Avola (60 %) a Cabernet Sauvignon (40 %)

Elegantní a komplexní červené víno tvořené odrůdami Nero d'Avola a Cabernet Sauvignon. Cygnus se ve skleničce prezentuje tmavě rubínovou barvou, jeho vůně se bohatá, s krásně čistými ovocnými tóny připomínajícími ostružiny, borůvky, maliny a třešně. Ovoce doplňují tóny lékořice, tabáku nebo čokolády. Chuť je plná, sametově vláčná, zaoblená zráním v dubových sudech, s elegantními tříslovinami a dlouhou dochutí. Víno s potenciálem dalšího zrání v láhvi.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Kdy vypít: 2023 - 2027

Doporučení v gastronomii: Dušené a grilované maso, zvěřina,tvrdé sýry.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Zajímavá kombinace lokální a francouzské odrůdy. Nero d'Avola vínu propůjčuje typický středomořský, lehce exotický nádech, Cabernet Sauvignon zase výraznější tříloviny a strukturu chuti.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.