Nero d Avola DOC 2021 BIO produkt
Tip
sommeliera
Prakticky nikde jinde na světě s touto odrůdou vinaři nepracují. Nero d´Avola ve skleničce je přesně to, co čekáte od červeného vína z jižní Itálie. Jsou to bohaté a koncentrované ovocné tóny, je to typický nádech středomořských bylin a exotického koření.

Sallier de La Tour

Nero d Avola DOC 2021

0,75 l

280 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
12 měsíců v dubových sudech a v nerezových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Nero d'Avola

Nejtypičtější sicilská modrá odrůda Nero d'Avola. V tomto případě jde o víno s intenzivní rubínově červenou barvou ve skleničce a s vůni, která kombinuje odrůdově typické tóny červených peckovin, lesních plodů a elegantní tóny koření a lékořice. Víno má energický a mladistvý projev. V chuti je plnější, s tóny čerstvého ovoce a bylin. Krásné a dobře strukturované víno s příjemnými taniny a delším závěrem. S potenciálem zlepšovat se v několika dalších letech.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Kyselina: 5,4 g/l; Zbytkový cukr: 0,2 g/l

Vinice: Hrozny byly vypěstovány na vinicích Sallier de la Tour v oblasti Monreale nedaleko Palerma. Velmi nízké výnosy s cílem garantovat vysokou kvalitu vína. Vinice se nachází v nadmořské výšce kolem 900 metrů nad mořem. Réva je vedena systémem Guyot v BIO režimu.

Sklep: Hrozny jsou lisovány při kontrolované teplotě a macerovány na slupkách, fermentace v nerezových tancích. U vína se nechá proběhnout jablečno-mléčná fermentace. Poté 30 % vína zraje 12 měsíců v malých francouzských dubových sudech z dřeva Alliers a Troncais a 70 % vína zraje v nerezových tancích. Po nalahvování víno pár týdnů odpočívá, aby se harmonizovalo.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: těstoviny se silnými omáčkami, masitá jídla, zvěřina a vyzrálý sýr nebo pizza s pikantním salámem.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

Sallier de La Tour

Sallier de La Tour patří pod jednoho z nejstarších producentů Sicílie, vinařství Tasca d´Almerita. Projekt se zrodil v roce 2008, kdy Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požádal Alberta Tascu, aby se postaral o jeho krásné panství pár kilometrů od Palerma. Panství patřilo rodině Sallier de La Tour od poloviny devatenáctého století, kdy se sem přestěhovala z Piemontu. Po komplexní analýze zdejších podmínek a terroiru byla za klíčovou odrůdou ve vinařství Sallier de La Tour zvolena odrůda Syrah. Ve vinicích, které jsou vedeny v BIO režimu, ji doplňují typické sicilské odrůdy Inzolia, Grillo nebo Nero d'Avola. Celkem disponuje vinařství Sallier de La Tour 50 hektary vinic a ročně vyprodukuje zhruba 300 000 lahví vín. Dnes vinařství spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou týmu Tasca d’Almerita.

Tip
sommeliera
Prakticky nikde jinde na světě s touto odrůdou vinaři nepracují. Nero d´Avola ve skleničce je přesně to, co čekáte od červeného vína z jižní Itálie. Jsou to bohaté a koncentrované ovocné tóny, je to typický nádech středomořských bylin a exotického koření.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.