Nero d Avola DOC 2020 BIO produkt
Tip
sommeliera
Prakticky nikde jinde na světě s touto odrůdou vinaři nepracují. Nero d´Avola ve skleničce je přesně to, co čekáte od červeného vína z jižní Itálie. Jsou to bohaté a koncentrované ovocné tóny, je to typický nádech středomořských bylin a exotického koření.

Sallier de La Tour

Nero d Avola DOC 2020

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v dubových sudech a v nerezových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Nero d'Avola

Nejtypičtější sicilská modrá odrůda Nero d'Avola. V tomto případě jde o víno s intenzivní rubínově červenou barvou ve skleničce a s vůni, která kombinuje odrůdově typické tóny červených peckovin, lesních plodů a elegantní tóny koření a lékořice. Víno má energický a mladistvý projev. V chuti je plnější, s tóny čerstvého ovoce a bylin. Krásné a dobře strukturované víno s příjemnými taniny a delším závěrem. S potenciálem zlepšovat se v několika dalších letech.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Kyselina: 5,4 g/l; Zbytkový cukr: 0,2 g/l

Vinice: Hrozny byly vypěstovány na vinicích Sallier de la Tour v oblasti Monreale nedaleko Palerma. Velmi nízké výnosy s cílem garantovat vysokou kvalitu vína. Vinice se nachází v nadmořské výšce kolem 900 metrů nad mořem. Réva je vedena systémem Guyot v BIO režimu.

Sklep: Hrozny jsou lisovány při kontrolované teplotě a macerovány na slupkách, fermentace v nerezových tancích. U vína se nechá proběhnout jablečno-mléčná fermentace. Poté 30 % vína zraje 12 měsíců v malých francouzských dubových sudech z dřeva Alliers a Troncais a 70 % vína zraje v nerezových tancích. Po nalahvování víno pár týdnů odpočívá, aby se harmonizovalo.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: těstoviny se silnými omáčkami, masitá jídla, zvěřina a vyzrálý sýr nebo pizza s pikantním salámem.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

Sallier de La Tour

Sallier de La Tour patří pod jednoho z nejstarších producentů Sicílie, vinařství Tasca d´Almerita. Projekt se zrodil v roce 2008, kdy Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požádal Alberta Tascu, aby se postaral o jeho krásné panství pár kilometrů od Palerma. Panství patřilo rodině Sallier de La Tour od poloviny devatenáctého století, kdy se sem přestěhovala z Piemontu. Po komplexní analýze zdejších podmínek a terroiru byla za klíčovou odrůdou ve vinařství Sallier de La Tour zvolena odrůda Syrah. Ve vinicích, které jsou vedeny v BIO režimu, ji doplňují typické sicilské odrůdy Inzolia, Grillo nebo Nero d'Avola. Celkem disponuje vinařství Sallier de La Tour 50 hektary vinic a ročně vyprodukuje zhruba 300 000 lahví vín. Dnes vinařství spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou týmu Tasca d’Almerita.

Tip
sommeliera
Prakticky nikde jinde na světě s touto odrůdou vinaři nepracují. Nero d´Avola ve skleničce je přesně to, co čekáte od červeného vína z jižní Itálie. Jsou to bohaté a koncentrované ovocné tóny, je to typický nádech středomořských bylin a exotického koření.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.