Cannonau di Sardegna "Foras" DOC 2022
Tip
sommeliera
Dnes nejrozšířenější odrůda na Sardinii, někdy také nazývaná Cannonao. Vína odrůdy Cannonau nikdy nemají temný odstín ve skleničce, jsou spíš světlejší. V chuti a vůni typicky ucítíte mix drobných peckovin, květiny nebo středomořské bylinky.

Sardus Pater

Cannonau di Sardegna "Foras" DOC 2022

Recenze (4)

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Cannonau

Velmi pěkné víno vyrobené ze starých keřů, mají v průměru 80 let. Barva ve skleničce je hluboce rubínová. Ve vůni pak víno potěší komplexní paletou tónů drobných peckovin, blum, švestek a třešní, nechybí náznak tónů připomínajících tymián. Chuť je bohatá, s krásně zaoblenými tříslovinami a příjemnou svěžestí. Tohle víno se prostě moc dobře pije a jeho delší dochuť vybízí k dalšímu napití.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sardinie

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno pochází z vinic vysazených v několika oblastech. Réva dosahuje průměrného stáří 20 let. Sklizeň probíhala na konci září, ručně.

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a jejich fermentace probíhá dva týdny v nerezových tancích za kontrolované teploty. Víno dokončilo i malolaktickou fermentaci. Před uvedením do prodeje zrálo několik měsíců v láhvi.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: T-bone steak (florentský biftek), šťavnatý a málo propečený.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o vínech ze Sardinie

...

Sardus Pater

Vinařství Cantine Sardus Pater vzniklo v roce 1949 jako družstvo specializující se na zpracování hroznů a výrobu vína z odrůdy Carignano. Nyní se může pochlubit přibližně 200 členy, kteří obhospodařují vinice z celkové rozlohy 250 hektarů. První vína byla uvedena do oběhu v roce 1955. Hlavní sídlo firmy se nachází na malém ostrově Sant'Antioco v provincii Carbonia-Iglesias na jihozápadě Sardinie. Vinice mají v průměru 50 let stáří. V roce 1994 byla poprvé vysazena odrůda Vermentino, která dává na Sardinii vynikající bílá vína. Později začalo družstvo vyrábět vína z malého množství odrůd Cannonau, Monica a Moscato.

Tip
sommeliera
Dnes nejrozšířenější odrůda na Sardinii, někdy také nazývaná Cannonao. Vína odrůdy Cannonau nikdy nemají temný odstín ve skleničce, jsou spíš světlejší. V chuti a vůni typicky ucítíte mix drobných peckovin, květiny nebo středomořské bylinky.

Ohodnoťte tento produkt

 • hodnotné víno
  Petr, přidáno 24. 3. 2023 18:44 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • 3.65/5 Tmavě rubínová barva se znatelnými granátovými okraji. Intenzivní a zároveň elegantní buket černého ovoce a višní v čokoládě. S časem a teplotou se objevují také těžší tóny. Na patře je víno stále trochu svíravé, ale časem se zakulatí. Se svou višňovo ostružinovou chutí je svým způsobem elegantní už nyní. Střední, až dlouhý pevný závěr. 14% alk.
  Igor, přidáno 28. 3. 2018 14:16 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • Velice dobre vino s plnym telem a dobrou strukturou trislovin. Zatim nejlepsi koupe ze vzorku, ktere jsem od VinoDoc ochutnal.
  Michal, přidáno 20. 10. 2017 08:50 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • velmi dobré, poměr cena výkon
  Kostková, přidáno 14. 3. 2016 21:12 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.