Carignano del Sulcis "Is Solus" DOC 2020
Tip
sommeliera
Dobré sardinské Carignano disponuje komplexním a hutným černo a červenoovocným buketem, často nechybí lékořice, kořenité tóny hřebíčku nebo vanilky.

Sardus Pater

Carignano del Sulcis "Is Solus" DOC 2020

Recenze (2)

0,75 l

330 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Carignano

Toto Carignano pochází z vinice vysazené nedaleko moře a stáří keřů dosahuje v průměru 35 let. Ve skleničce je krásně rubínové, působí noblesním dojmem, vůně je intenzivní, s tóny drobných peckovin, středomořských bylinek s nádechem čokolády a lékořice. Na patře je dobře strukturované s čistými ovocnými tóny a pěknými tříslovinami. Celek působí vyrovnaně a harmonicky.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sardinie

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno pochází z vinic vysazených na ostrově SantAntioco. Réva dosahuje průměrného stáří 35 let. Půda ve vinicích je písčitá, réva je vedena tradičním způsobem nízko při zemi, formou tzv. bush vines. Sklizeň probíhala na konci září, ručně.

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a jejich fermentace probíhá dva týdny v nerezových tancích za kontrolované teploty. Malolaktická fermentace se nechá uskutečnit v dubových barikových sudech. Před nalahvováním víno v sudech zraje rok.

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Výborně se hodí k těstovinám s pikantní omáčkou.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o vínech ze Sardinie

...

Sardus Pater

Vinařství Cantine Sardus Pater vzniklo v roce 1949 jako družstvo specializující se na zpracování hroznů a výrobu vína z odrůdy Carignano. Nyní se může pochlubit přibližně 200 členy, kteří obhospodařují vinice z celkové rozlohy 250 hektarů. První vína byla uvedena do oběhu v roce 1955. Hlavní sídlo firmy se nachází na malém ostrově Sant'Antioco v provincii Carbonia-Iglesias na jihozápadě Sardinie. Vinice mají v průměru 50 let stáří. V roce 1994 byla poprvé vysazena odrůda Vermentino, která dává na Sardinii vynikající bílá vína. Později začalo družstvo vyrábět vína z malého množství odrůd Cannonau, Monica a Moscato.

 

Tip
sommeliera
Dobré sardinské Carignano disponuje komplexním a hutným černo a červenoovocným buketem, často nechybí lékořice, kořenité tóny hřebíčku nebo vanilky.

Ohodnoťte tento produkt

  • Nádherná hluboká barva, vůně dle našeho názoru spíše jemná a ovocná. Chuťově vyrovnané, ale nikterak výrazné. K jídlu bylo dobré, samotná sklenička večer už tolik neoslnila.
    Kateřina, přidáno 2. 11. 2017 12:18 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Tento ročník 12 je opravdu moc pěkný.Mohu jen doporučit. Tradičně krásná barva, jená ušlechtilá vůně předem a zvolna a příjemně doznívající dochuť po každém doušku. Velmi dobré pocity.
    Žák, přidáno 8. 7. 2015 08:13 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.