Carignano del Sulcis "Kanai" Riserva 2018
Tip
sommeliera
Carignanu svědčí, pokud víno necháte pár let poležet na láhvi. Ve víně se pak nádherně snoubí tóny zralého až sušeného ovoce s již zmíněnou kořenitostí. Ve skleničce prostě máte čistokrevnou středomořskou exotiku.

Sardus Pater

Carignano del Sulcis "Kanai" Riserva 2018

0,75 l

470 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
10 měsíců ve francouzských barikových sudech, 6 měsíců v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Carignano

Komplexní červené víno z 80 let starých keřů Carignana. Rubínově zbarvené ve skleničce, ve vůni krásně kombinuje tóny červeného ovoce, červeného rybízu, brusinek a také švestek. Aroma dotváří příjemně kořeněné tóny a náznak kávy. Na patře je víno tělnaté, prezentuje se bohatou chutí a dobrou koncentrací. Ovocné tóny doplňuje v chuti tón tabáku a exotického koření, které připomíná zejména tymián. Dlouhotrvající závěr.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sardinie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z vinic vysazených na ostrově SantAntioco. Réva dosahuje průměrného stáří 80 let. Půda ve vinicích je písčitá, réva je vedena tradičním způsobem nízko při zemi, formou tzv. bush vines. Sklizeň probíhala na konci září, ručně.

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a jejich fermentace probíhá dva týdny v nerezových tancích za kontrolované teploty. Malolaktická fermentace se nechá uskutečnit v dubových barikových sudech. Před nalahvováním víno v sudech zraje necelý rok.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Ideální doprovod ke specialitám ze zvěřiny.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o vínech ze Sardinie

...

Sardus Pater

Vinařství Cantine Sardus Pater vzniklo v roce 1949 jako družstvo specializující se na zpracování hroznů a výrobu vína z odrůdy Carignano. Nyní se může pochlubit přibližně 200 členy, kteří obhospodařují vinice z celkové rozlohy 250 hektarů. První vína byla uvedena do oběhu v roce 1955. Hlavní sídlo firmy se nachází na malém ostrově Sant'Antioco v provincii Carbonia-Iglesias na jihozápadě Sardinie. Vinice mají v průměru 50 let stáří. V roce 1994 byla poprvé vysazena odrůda Vermentino, která dává na Sardinii vynikající bílá vína. Později začalo družstvo vyrábět vína z malého množství odrůd Cannonau, Monica a Moscato.

Tip
sommeliera
Carignanu svědčí, pokud víno necháte pár let poležet na láhvi. Ve víně se pak nádherně snoubí tóny zralého až sušeného ovoce s již zmíněnou kořenitostí. Ve skleničce prostě máte čistokrevnou středomořskou exotiku.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.