Grillo DOC 2021 BIO produkt
Tip
sommeliera
Považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd Sicílie. Její popularita roste u vinařů i zákazníků a výsadby vinic se poslední dekádu výrazně zvšují. Ve vínech najdete typicky tóny citrusových plodů, grepu, peckového ovoce a středomořských bylinek.

Sallier de La Tour

Grillo DOC 2021

James Suckling 90 / 100

0,75 l

280 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Grillo

Krásné svěží bílé víno s bohatě ovocným projevem a minerální dochutí. Grillo Sicilia DOC od Sallier de la Tour ve skleničce září světle slámově žlutou barvou se zelenkavými odlesky. Ze skleničky ucítíte energické tóny citrusových plodů, zeleného jablka a broskve. Na patře je Grillo středně plné, překypuje ovocnými tóny a disponuje dobrou perzistencí. Příjemná dochuť vybízí k dalšímu napití. Typické bílé víno ze Sicílie.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 12,5 %; Kyselina: 6 g/l; Zbytkový cukr: 1,7 g/l

Vinice: Grillo je tradiční odrůda používaná pro výrobu sicilské Marsaly. Toto svěží bílé víno se vyrábí 100% z hroznů Grillo vypěstovaných na vinicích Sallier de la Tour v oblasti Monreale nedaleko Palerma. Vinice se nachází v nadmořské výšce kolem 900 metrů nad mořem. Réva je vedena systémem Guyot v BIO režimu.

Sklep: Po ruční sklizni se hrozny vinifikují v nerezových tancích při kontrolované teplotě 16° C bez jablečno-mléčné fermentace. Víno pak zůstává na jemných kvasinkách čtyři měsíce, než se lahvuje.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: s předkrmy, s rybími pokrmy, mořskými plody, špagetami s mušlemi, dušeným nebo lehce grilovaným mečounem, čerstvými sýry.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

Sallier de La Tour

Sallier de La Tour patří pod jednoho z nejstarších producentů Sicílie, vinařství Tasca d´Almerita. Projekt se zrodil v roce 2008, kdy Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požádal Alberta Tascu, aby se postaral o jeho krásné panství pár kilometrů od Palerma. Panství patřilo rodině Sallier de La Tour od poloviny devatenáctého století, kdy se sem přestěhovala z Piemontu. Po komplexní analýze zdejších podmínek a terroiru byla za klíčovou odrůdou ve vinařství Sallier de La Tour zvolena odrůda Syrah. Ve vinicích, které jsou vedeny v BIO režimu, ji doplňují typické sicilské odrůdy Inzolia, Grillo nebo Nero d'Avola. Celkem disponuje vinařství Sallier de La Tour 50 hektary vinic a ročně vyprodukuje zhruba 300 000 lahví vín. Dnes vinařství spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou týmu Tasca d’Almerita.

Tip
sommeliera
Považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd Sicílie. Její popularita roste u vinařů i zákazníků a výsadby vinic se poslední dekádu výrazně zvšují. Ve vínech najdete typicky tóny citrusových plodů, grepu, peckového ovoce a středomořských bylinek.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.