Grillo DOC 2021 BIO produkt
Tip
sommeliera
Považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd Sicílie. Její popularita roste u vinařů i zákazníků a výsadby vinic se poslední dekádu výrazně zvšují. Ve vínech najdete typicky tóny citrusových plodů, grepu, peckového ovoce a středomořských bylinek.

Sallier de La Tour

Grillo DOC 2021

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Grillo

Krásné svěží bílé víno s bohatě ovocným projevem a minerální dochutí. Grillo Sicilia DOC od Sallier de la Tour ve skleničce září světle slámově žlutou barvou se zelenkavými odlesky. Ze skleničky ucítíte energické tóny citrusových plodů, zeleného jablka a broskve. Na patře je Grillo středně plné, překypuje ovocnými tóny a disponuje dobrou perzistencí. Příjemná dochuť vybízí k dalšímu napití. Typické bílé víno ze Sicílie.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 12,5 %; Kyselina: 6 g/l; Zbytkový cukr: 1,7 g/l

Vinice: Grillo je tradiční odrůda používaná pro výrobu sicilské Marsaly. Toto svěží bílé víno se vyrábí 100% z hroznů Grillo vypěstovaných na vinicích Sallier de la Tour v oblasti Monreale nedaleko Palerma. Vinice se nachází v nadmořské výšce kolem 900 metrů nad mořem. Réva je vedena systémem Guyot v BIO režimu.

Sklep: Po ruční sklizni se hrozny vinifikují v nerezových tancích při kontrolované teplotě 16° C bez jablečno-mléčné fermentace. Víno pak zůstává na jemných kvasinkách čtyři měsíce, než se lahvuje.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: s předkrmy, s rybími pokrmy, mořskými plody, špagetami s mušlemi, dušeným nebo lehce grilovaným mečounem, čerstvými sýry.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

Sallier de La Tour

Sallier de La Tour patří pod jednoho z nejstarších producentů Sicílie, vinařství Tasca d´Almerita. Projekt se zrodil v roce 2008, kdy Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požádal Alberta Tascu, aby se postaral o jeho krásné panství pár kilometrů od Palerma. Panství patřilo rodině Sallier de La Tour od poloviny devatenáctého století, kdy se sem přestěhovala z Piemontu. Po komplexní analýze zdejších podmínek a terroiru byla za klíčovou odrůdou ve vinařství Sallier de La Tour zvolena odrůda Syrah. Ve vinicích, které jsou vedeny v BIO režimu, ji doplňují typické sicilské odrůdy Inzolia, Grillo nebo Nero d'Avola. Celkem disponuje vinařství Sallier de La Tour 50 hektary vinic a ročně vyprodukuje zhruba 300 000 lahví vín. Dnes vinařství spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou týmu Tasca d’Almerita.

Tip
sommeliera
Považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd Sicílie. Její popularita roste u vinařů i zákazníků a výsadby vinic se poslední dekádu výrazně zvšují. Ve vínech najdete typicky tóny citrusových plodů, grepu, peckového ovoce a středomořských bylinek.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.