Catarratto "Buonsenso" DOC 2021
Tip
sommeliera
Moc pěkné Catarratto, které svou svěžestí a přímočarým projevem připomíná oblíbený Ryzlink rýnský. Vínu nechybí ani jemná mineralita v závěru.

Tasca d'Almerita

Catarratto "Buonsenso" DOC 2021

Antonio Galloni 91 / 100

0,75 l

380 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Catarratto

Slovo „Antisa“ symbolizuje očekávání, která každý rok obklopují výrobu tohoto vína. Do skleničky dostáváte 100% Catarratto, jehož hrozny pochází z výše položených vinic. Vinifikace probíhala v nerezu, po fermentaci bylo víno ponecháno čtyři měsíce v kontaktu s kvasinkami. Víno tak kombinuje svěžest s příjemnou tělnatostí. Ve skleničce je zářivě žlutozelené barvy, ve vůni s intenzivní kombinací zralých citrusových plodů, peckovin a bílých květů. Na patře je víno svěží, s pevnou strukturou a delším odezníváním. Báječné osvěžení!

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Réva se pěstuje poblíž usedlosti Regaleali, v nadmořské výšce až do 900 metrů nad mořem. Většinou se sklízí jako jedna z posledních odrůd, velmi pozdě, spolu s modrými odrůdami. Réva je vedena metodou Guyot, vinice je vedena v BIO režimu. Sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 14 – 16 °C. Malolaktická fermentace se nenechá proběhnout. Před lahvováním víno zraje několik měsíců v nerezových tancích. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: Těstoviny s krevetami, salát s grilovaným krůtím steakem.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Moc pěkné Catarratto, které svou svěžestí a přímočarým projevem připomíná oblíbený Ryzlink rýnský. Vínu nechybí ani jemná mineralita v závěru.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.