Passito "Diamante d'Almerita" Terre Siciliane IGT 2017 Raritní víno

Tasca d'Almerita

Passito "Diamante d'Almerita" Terre Siciliane IGT 2017

0,5 l

560 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
10,5 %
Odrůda
Gewürztraminer a Moscato d'Alexandria

Tento zlatavý nektar s jantarovými odlesky je vyrobený ze suchých bobulí, které se nazývají passito. Jeho vůně je pronikavá až spektakulárně koncentrovaná, která evokuje rozinky, kandovanou pomerančovou kůru, hrušky máslovky a exotické plody maracuja. Na patře je toto Passito elegantně jemné, s příjemnou rovnováhou mezi sladkostí a přirozenou kyselostí. Delší dochuť je zakončena jemnými citrusovými tóny.

Druh vína: sladké

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Kyselina: 7,9 g/l, Zbytkový cukr: 140 g/l

Vinice: Aromatické hrozny odrůd Moscato a Tramín jsou pěstované na nejvýše položených vinicích v majetku vinařství. Cílem je zachovat kyselost vína a typické aromatické vlastnosti: med, kandovaný pomeranč nebo pomerančový květ. Réva je vedena metodou Guyot. Sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Hrozny se nechávají vysušit na rohožích. Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 16 °C. Malolaktická fermentace se nenechá proběhnout. Před lahvováním víno zraje v nerezu. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2030

Doporučení v gastronomii: Sladká tečka na konec, například ve spojení s čerstvými sýry, k sladkým sušenkám.

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.