Montefalco Rosso DOC 2018
Tip
sommeliera
Montefalco Rosso je typicky smějí odrůd Sangiovese (60 – 70 %), Sagrantino (10 – 15 %) a dalších odrůd jako Merlot, Cabernet Sauvignon (15 – 30 %). Jde o velmi zajímavou a pestrou kategorii červených cuvée.

Lungarotti

Montefalco Rosso DOC 2018

0,75 l

450 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
12 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
Sangiovese, Merlot, Sagrantino

Víno má hlubokou povidlovou barvu se světle fialovými odlesky. Aroma je komplexní, ve skleničce se odehrává doslova festival vůní s tóny zralého lesního ovoce, hřebíčku nebo povidel. Nechybí také lékořice, fialky nebo jemná stopa tabáku. Chuť je plná, opulentní s výraznějšími zralými tříslovinami. Víno má velký potenciál k archivaci, ale lze si ho vychutnat již nyní. Jde o noblesní víno pro slavnostní okamžiky.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Umbrie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Pečené vepřové maso, zvěřina.

Přečtěte si na našem blogu: Odrůda Sangiovese: Zajímavá vína najdete i mimo Toskánsko

...

Lungarotti

Vinařství Lungarotti patří mezi absolutní špičku Umbrie a v posledních 50 letech výrazně přispělo ke zvýšení prestiže tohoto regionu sousedícího s Toskánskem. I když se víno v Umbrii vyrábí stovky let, byla to právě zemitá vína založená na odrůdě Sangiovese, kterými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svět. Dnes se jeho vína vyváží do 50 zemí a mezi základní hodnoty vinařství patří neustálé zaměření na kvalitu při dodržení udržitelných postupů při práci ve vinicích. Od roku 2014 je produkce vinařství plně organická. V rámci projektu „Energie z révy“, podporovaného italským Ministerstvem zemědělství, vinařství pilotně testuje využití biomasy s cílem výrazně omezit emise CO2. Produkce vinařství je široká, klíčová jsou zejména vína Rubesco (první víno Umbrie, které získalo status DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinařství Lungarotti dnes vedou sestry Chiara a Teresa.

Tip
sommeliera
Montefalco Rosso je typicky smějí odrůd Sangiovese (60 – 70 %), Sagrantino (10 – 15 %) a dalších odrůd jako Merlot, Cabernet Sauvignon (15 – 30 %). Jde o velmi zajímavou a pestrou kategorii červených cuvée.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.