Rosso di Torgiano "Rubesco" DOC 2018
Tip
sommeliera
Celosvětově nejoblíbenější víno od Lungarotti. Rubesco je výraz, odvozený z latinského slovesa rubescere, tedy červenat se. Jasný symbol veselí. Na etiketě najdete detail sklizně původně jedné z nejkrásnějších fontán v Perugii.

Lungarotti

Rosso di Torgiano "Rubesco" DOC 2018

Recenze (1)

0,75 l

350 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
12 měsíců v dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
90% Sangiovese, 10% Colorino

Rafinované červené víno prezentující se ve skleničce tmavší rubínovou barvou. Jeho vůně nabízí nepřeberné množství tónů, od zralého tmavého ovoce, přes pikantní pepř, sladký tabák nebo pronikavou fialku. S každým douškem si vychutnáte eleganci a plné tělo tohoto vína, s koncentrovanými tóny zralého ovoce, podpořené harmonickými tříslovinami. V dlouhotrvajícím závěru se objevuje sladká kořenitost.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Umbrie

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilované nebo pečené hovězí či jehněčí maso, zvěřina a tvrdé zrající sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Odrůda Sangiovese: Zajímavá vína najdete i mimo Toskánsko

...

Lungarotti

Vinařství Lungarotti patří mezi absolutní špičku Umbrie a v posledních 50 letech výrazně přispělo ke zvýšení prestiže tohoto regionu sousedícího s Toskánskem. I když se víno v Umbrii vyrábí stovky let, byla to právě zemitá vína založená na odrůdě Sangiovese, kterými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svět. Dnes se jeho vína vyváží do 50 zemí a mezi základní hodnoty vinařství patří neustálé zaměření na kvalitu při dodržení udržitelných postupů při práci ve vinicích. Od roku 2014 je produkce vinařství plně organická. V rámci projektu „Energie z révy“, podporovaného italským Ministerstvem zemědělství, vinařství pilotně testuje využití biomasy s cílem výrazně omezit emise CO2. Produkce vinařství je široká, klíčová jsou zejména vína Rubesco (první víno Umbrie, které získalo status DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinařství Lungarotti dnes vedou sestry Chiara a Teresa.

Tip
sommeliera
Celosvětově nejoblíbenější víno od Lungarotti. Rubesco je výraz, odvozený z latinského slovesa rubescere, tedy červenat se. Jasný symbol veselí. Na etiketě najdete detail sklizně původně jedné z nejkrásnějších fontán v Perugii.

Ohodnoťte tento produkt

  • Výrazně suché víno s obrovskou paletou chutí.Vyšší kyselinku podporuje kořenitá dochuť,něco jako pikantní pepř s náznakem skořice.Poměrně hodně taninů,a dřevitosti.Tmavé,rubínové,velmi výrazné víno. Ideální k pastě,nebo masovým pokrmům.Na samostatné pití bych si vybral jiné víno.
    Antonín, přidáno 25. 7. 2021 09:38 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.