Rosso di Torgiano "Rubesco" DOC 2018 AKCE
Tip
sommeliera
Celosvětově nejoblíbenější víno od Lungarotti. Rubesco je výraz, odvozený z latinského slovesa rubescere, tedy červenat se. Jasný symbol veselí. Na etiketě najdete detail sklizně původně jedné z nejkrásnějších fontán v Perugii.

Lungarotti

Rosso di Torgiano "Rubesco" DOC 2018

Recenze (1)

0,75 l

340 Kč 299 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
90% Sangiovese, 10% Colorino

Rafinované červené víno prezentující se ve skleničce tmavší rubínovou barvou. Jeho vůně nabízí nepřeberné množství tónů, od zralého tmavého ovoce, přes pikantní pepř, sladký tabák nebo pronikavou fialku. S každým douškem si vychutnáte eleganci a plné tělo tohoto vína, s koncentrovanými tóny zralého ovoce, podpořené harmonickými tříslovinami. V dlouhotrvajícím závěru se objevuje sladká kořenitost.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Umbrie

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilované nebo pečené hovězí či jehněčí maso, zvěřina a tvrdé zrající sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Odrůda Sangiovese: Zajímavá vína najdete i mimo Toskánsko

...

Lungarotti

Vinařství Lungarotti patří mezi absolutní špičku Umbrie a v posledních 50 letech výrazně přispělo ke zvýšení prestiže tohoto regionu sousedícího s Toskánskem. I když se víno v Umbrii vyrábí stovky let, byla to právě zemitá vína založená na odrůdě Sangiovese, kterými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svět. Dnes se jeho vína vyváží do 50 zemí a mezi základní hodnoty vinařství patří neustálé zaměření na kvalitu při dodržení udržitelných postupů při práci ve vinicích. Od roku 2014 je produkce vinařství plně organická. V rámci projektu „Energie z révy“, podporovaného italským Ministerstvem zemědělství, vinařství pilotně testuje využití biomasy s cílem výrazně omezit emise CO2. Produkce vinařství je široká, klíčová jsou zejména vína Rubesco (první víno Umbrie, které získalo status DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinařství Lungarotti dnes vedou sestry Chiara a Teresa.

Tip
sommeliera
Celosvětově nejoblíbenější víno od Lungarotti. Rubesco je výraz, odvozený z latinského slovesa rubescere, tedy červenat se. Jasný symbol veselí. Na etiketě najdete detail sklizně původně jedné z nejkrásnějších fontán v Perugii.

Ohodnoťte tento produkt

  • Výrazně suché víno s obrovskou paletou chutí.Vyšší kyselinku podporuje kořenitá dochuť,něco jako pikantní pepř s náznakem skořice.Poměrně hodně taninů,a dřevitosti.Tmavé,rubínové,velmi výrazné víno. Ideální k pastě,nebo masovým pokrmům.Na samostatné pití bych si vybral jiné víno.
    Antonín, přidáno 25. 7. 2021 09:38 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.