Toscana Rosato IGT 2022 BIO produkt

Tenuta Valdipiatta

Toscana Rosato IGT 2022

0,75 l

320 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Sangiovese

Tosca Rosé je růžové víno z klasické odrůdy Sangiovese. Světlejšího růžového odstínu ve skleničce, v jeho vůni a svěží chuti najdete jahody, tóny kandovaného jablka, tmavé třešně, melounu nebo okvětních lístků růže. Skvěle pitelné, osvěžující s nádhernou rovnováhu mezi suchostí a ovocnou chutí. Delší, jemně minerální dochuť.

Barva vína: růžové víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 6  - 8 °C

Vinice: Hrozny se pěstují na vinicích v blízkosti města Montepulciano. Písčitá, dobře provzdušněná půda poskytuje základ pro úspěšné vegetační období a teplé klima zajišťuje vynikající zrání. Sklizeň probíhá ručně, s pečlivým sledováním a výběrem pouze zdravých zralých hroznů.

Sklep: Hrozny Sangiovese se rozdrtí a slupky zůstanou v kontaktu s moštem asi 2-3 hodiny. Poté se mošt vylisuje a stáhne ze slupek. Vinifikace probíhá při kontrolovaných teplotách. Víno zůstává pět měsíců v nerezovém tanku, z toho alespoň jeden na jemných kvasničných kalech.

Kdy vypít: 2023 - 2024

Doporučení v gastronomii: Víno je výborným aperitivem, skvěle doplní řadu jídel: předkrmy, těstoviny, bílé maso, klobásy, ryby.

...

Tenuta Valdipiatta

Giulio Caporali, zakladatel vinařství Valdipiatta, koupil panství na konci 80. let, s cílem splnit si svůj sen a vytvořit skvělé víno. Postupně se mu podařilo vytvořit jedno z nejrespektovanějších vinařství v rámci apelace Vino Nobile di Montepulciano. V roce 2002 převzala vedení vinařství jeho dcera Miriam. Všechna vína Tenuta Valdipiatta pochází z hroznů révy vysazené na 30 hektarech vinic v majetku vinařství. Hned 80 % vinic je věnováno odrůdě Sangiovese, které se tu lokálně říká Prugnolo Gentile. Dalšími pěstovanými odrůdami jsou Canaiolo Nero, Mammolo a mezinárodní odrůdy Cabernet sauvignon, Merlot a Pinot Nero. Dvě nejdůležitější Cru vinařství nesou název Sanguineto a Vigna d'Alfiero a byly vysazeny na začátku 70. let. Od roku 2018 jsou vinice Tenuta Valdipiatta certifikované jako BIO. Červená vína zrají v kombinaci větších sudů ze slavonského dubu a kvalitních barikových sudů. Na začátku 90. let vinařství zahájilo spolupráci s profesorem Yvesem Gloriesem, který byl v té době vedoucím enologické fakulty v Bordeaux. Na tuto neocenitelnou zkušenost navázala v roce 2010 spolupráce s enologem Ericem Boissenotem, který poskytuje své služby také prestižním vinařstvím z Médocu, jako jsou Lafite Rothschild, Latour, Margaux, Mouton Rothschild a Palmer.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.