Vino Nobile di Montepulciano Riserva DOCG 2018 BIO produkt Raritní víno

Tenuta Valdipiatta

Vino Nobile di Montepulciano Riserva DOCG 2018

0,75 l

1 200 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Vino Nobile
Zrání
18 měsíců v dubových sudech a následně 12 až 24 měsíců v láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Sangiovese a Canaiolo Nero

Víno rubínovo-granátového odstínu. V elegantní vůni najdete moruše a drobné peckoviny jako jsou švestky nebo trnky,  ale také povidla a tóny skořice a hřebíčku. V chuti je krásně strukturované, se sofistikovanými a dobře integrovanými tříslovinami. Ucítíte výrazné tóny kandovaných borůvek, švestek a černých třešní. Dlouhá a elegantní dochuť s příjemnými nuancemi černých bobulí. Víno, které si vychutnáte nyní i s odstupem mnoha dalších let.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Vyrábí se z hroznů Sangiovese, z těch nejlepších vinic vinařství Tenuta Valdipiatta a jen v nejlepších ročnících. Réva roste na tufovitých půdách s přítomností vápence. Sklizeň probíhá ručně a vybírají se pouze zdravé bobule, které dosáhly optimální zralosti. BIO režim.

Sklep: Vinifikace probíhá v nerezových tancích při kontrolovaných teplotách mezi 24 a 28 °C. Macerace na slupkách asi 15 dní. Spontánní jablečno-mléčná fermentace v nerezu. Víno zraje 15-18 měsíců částečně ve francouzských dubových barikových sudech a částečně v sudech ze slavonského dubu 30 a 50 hl. Před uvedením do prodeje ještě leží 12 až 24 měsíců na láhvi.

Kdy vypít: 2023 - 2032

Doporučení v gastronomii: grilovaná a dušená červená masa, zvěřina, pečeně, uzeniny a středně až dobře vyzrálé sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Toskánský klenot Vino nobile di Montepulciano

...

Tenuta Valdipiatta

Giulio Caporali, zakladatel vinařství Valdipiatta, koupil panství na konci 80. let, s cílem splnit si svůj sen a vytvořit skvělé víno. Postupně se mu podařilo vytvořit jedno z nejrespektovanějších vinařství v rámci apelace Vino Nobile di Montepulciano. V roce 2002 převzala vedení vinařství jeho dcera Miriam. Všechna vína Tenuta Valdipiatta pochází z hroznů révy vysazené na 30 hektarech vinic v majetku vinařství. Hned 80 % vinic je věnováno odrůdě Sangiovese, které se tu lokálně říká Prugnolo Gentile. Dalšími pěstovanými odrůdami jsou Canaiolo Nero, Mammolo a mezinárodní odrůdy Cabernet sauvignon, Merlot a Pinot Nero. Dvě nejdůležitější Cru vinařství nesou název Sanguineto a Vigna d'Alfiero a byly vysazeny na začátku 70. let. Od roku 2018 jsou vinice Tenuta Valdipiatta certifikované jako BIO. Červená vína zrají v kombinaci větších sudů ze slavonského dubu a kvalitních barikových sudů. Na začátku 90. let vinařství zahájilo spolupráci s profesorem Yvesem Gloriesem, který byl v té době vedoucím enologické fakulty v Bordeaux. Na tuto neocenitelnou zkušenost navázala v roce 2010 spolupráce s enologem Ericem Boissenotem, který poskytuje své služby také prestižním vinařstvím z Médocu, jako jsou Lafite Rothschild, Latour, Margaux, Mouton Rothschild a Palmer.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.