O.T. Toscana Rosso IGT 2017 BIO produkt

Toscani

O.T. Toscana Rosso IGT 2017

Falstaff 93 / 100

0,75 l

790 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v sudech ze slavonského dubu, pak 36 měsíců v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Syrah 65 %, Cabernet franc 35 %

Komplexní červené víno tvořené kombinací odrůd Syrah a Cabernet franc. Ve skleničce upoutá zářivou rubínovou barvou. Na nose ucítíte bohatou vůni, ve které nechybí tóny tmavého bobulového ovoce, jako jsou borůvky a ostružiny, následované tóny čokolády, máty a hřebíčku. V ústech je víno plné a uhlazené, s jemnou tříslovinou a dobrou perzistencí. V chuti ucítíte tóny tmavého peckového ovoce, bylinek, které v závěru přechází do tónů kávy nebo černého pepře.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z vinice Monteromboli, umístěné v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem nedaleko od mořského pobřeží. Chladné mořské proudění přispívá k pozvolnějšímu dozrávání hroznů. Sklizeň probíhala ručně na konci září a v první polovině října.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů, primární fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Macerace na slupkách trvala zhruba 20 dní. Před lahvováním víno zrálo 12 měsíců v 1000 litrových sudech ze slavonského dubu a následně další tři roky na láhvi. Víno je nefiltrováno, uzavřeno korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: Vynikající v kombinaci s masovými pokrmy.

Toscani

Italský fotograf Oliviero Toscani se proslavil zejména svou prací na kontroverzních kampaních pro společnost Benetton. V 60. letech minulého století Oliveiro zakoupil usedlost v údolí poblíž toskánského pobřeží a jen pár kilometrů od dnes slavného Bolgheri. Postupně rozšiřoval okolní pozemky a tak kromě 4000 vysazených olivovníků najdete na panství koně plemene Appaloosa, prasata nebo krávy plemene Angus. Dlouho se tu také věnují chovu holubů. Součástí rodinného projektu se stalo i 12 hektarů vinic, které jsou vysazeny na pozemcích připomínající přírodní amfiteátr, v nadmořské výšce až 350 metrů nad mořem, na dohled od mořského pobřeží. Hlavní pěstovanou odrůdou je Syrah, který doplňuje Cabernet Franc nebo Petit Verdot. Ve vinařských počátcích pomáhal Oliveiru Toscanimu jeho přítel a slavný vinař Angelo Gaja, od roku 2014 má na starost produkci vín jeho syn Rocco. Vinařství Toscani se vymyká běžné představě o toskánských vínech, vína vznikají s minimálními dopady na životní prostředí, proces jejich vzniku je maximálně přirozený. Toscani dnes patří mezi italské hvězdy tzv. naturálních vín, tedy vín bez filtrace, čiření nebo přidané síry.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.