Chianti "San Lorenzo" DOCG 2020
Tip
sommeliera
San Lorenzo je středně plné červené víno, příjemně ovocné, s uhlazenými tříslovinami. Nenáročné, pro párty všeho druhu, setkání s přáteli nebo popíjení na chatě. Zajímavé a v žádném případě fádní, nezapře svůj toskánský původ! Sangiovese nikdy nezklame!

Melini

Chianti "San Lorenzo" DOCG 2020

Recenze (3)

0,75 l

220 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Odrůda
Sangiovese
Apelace
Chianti
Zrání
v sudech barrique
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
14 %

Přímočaré a delikátní Chianti rubínově červeného odstínu. Vůně je pronikavá, s tóny malin, ostružin, fialek a pivoněk. V ústech je víno příjemné, středně plné a pije se jedna radost. Chuťové buňky potěší lesní ovoce s mandlemi a harmonickými tříslovinami s čokoládovo-mandlovým odchodem. Svěží a lehké víno pro každodenní pití.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: V zónách Chianti a Chianti Classico vinařství Melini disponuje 136 hektary vinic v rámci pěti různých lokalit. Réva je vedena moderní metodou Guyot, hned 80 % výsadeb tvoří klasická toskánská odrůda Sangiovese. Zbytek pak Merlot nebo Cabernet Sauvignon.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů na třídícím stole s následným šetrným odstopkováním a drcením. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Před lahvováním víno zraje zhruba půl roku v malých dubových sudech.   

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Grilovaná vepřová krkovička s cibulí, kohout na červeném víně.

...

Melini

Toto vinařství je nejvíce spojováno s Toskánskem. Vzniklo v roce 1705 – o pět let dříve, než vstoupil v platnost dekret ohraničující produkci Chianti. Tehdy se rodina Melini, bohatí podnikatelé z Val di Sieve, rozhodla začít s moderním vinařením a v Pontassieve založila firmu Melini, která se během 19. století stala jednou z největších hráčů při vytváření celosvětově proslulého jména Chianti. To si postupem času získalo nejprve enormní popularitu a jako jedna z nejvěhlasnějších světových značek vín se rozšířila do 50 zemí světa. Později přišel úpadek díky vínům podřadné kvality, která přicházela na trh v proslulé láhvi opleténé lýkem zvané fiasco a vydávala se za echt Chianti. Paradoxně to bylo právě toto fiasko, které přispělo k zavedení legislativy DOC (Denominazione di Origine Controllata) za účelem zvýšení kvality, které se podařilo v 60. letech minulého století. Uskupení Melini dnes vlastní celkem pět farem v zónách Chianti a Chianti Classico. V průběhu minulého století je zakoupil koncern Buitoni, poté Martini & Rossi, než se stalo součástí Gruppo Italiano Vini.

Tip
sommeliera
San Lorenzo je středně plné červené víno, příjemně ovocné, s uhlazenými tříslovinami. Nenáročné, pro párty všeho druhu, setkání s přáteli nebo popíjení na chatě. Zajímavé a v žádném případě fádní, nezapře svůj toskánský původ! Sangiovese nikdy nezklame!

Ohodnoťte tento produkt

  • Neuvěřitelné víno. Jemné a zároveň chuťově výrazné. Dal bych i deset hvězd. :-)
    Jan, přidáno 11. 3. 2019 19:54 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Vynikající.
    Hana, přidáno 9. 4. 2018 06:20 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Jednoduché, přímočaré, vynikající.
    Seinerova, přidáno 21. 3. 2015 09:32 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.