Chianti Classico "La Selvanella" Riserva DOCG 2017
Tip
sommeliera
"Melini je doslova součástí historie vinařské Itálie. Jako jedno z prvních vinařství začalo vyvážet Chianti Classico do USA. La Selvanella je historická trať s vyšší nadmořskou výškou. Víno tak kromě rafinované chuti disponuje příjemnou kyselinou."

Melini

Chianti Classico "La Selvanella" Riserva DOCG 2017

Recenze (1)

0,75 l

490 Kč s DPH
+
Není skladem
Apelace
Chianti
Zrání
30 měsíců v sudech z francouzského dubu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Sangiovese

Výborné a noblesní víno z jedné z nejlepších vinic v rámci zóny Chianti Classico. Má tmavě rubínovou barvu s granátovými odlesky. Ve vůni zaujme tóny zralého červeného ovoce, pivoněk a kosatců s nádechem skořice a vanilky. Chuť je velkorysá, bezvadně strukturovaná a harmonická s pevnými tříslovinami. Na jazyku se objevují červené peckoviny, tóny lesního podrostu a náznak pečených mandlí. Víno s potenciálem delšího zrání v čase.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 14,5 %; Kyselina: 5,6 g/l; Zbytkový cukr: 2,8 g/l

Vinice: V zónách Chianti a Chianti Classico vinařství Melini disponuje 136 hektary vinic v rámci pěti různých lokalit. Réva je vedena moderní metodou Guyot, hned 80 % výsadeb tvoří klasická toskánská odrůda Sangiovese. Zbytek pak Merlot nebo Cabernet Sauvignon. La Selvanela je nejprestižnější historická vinice, která leží v nadmořské výšce 450 až 550 metrů nad mořem. Hrozny se sklízejí ručně do malých beden v druhé polovině září.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů na třídícím stole s následným šetrným odstopkováním a drcením. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Před lahvováním víno zraje 30 měsíců ve velkých dubových sudech.  

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: T-bone steak Bistecca alla fiorentina.

...

Melini

Toto vinařství je nejvíce spojováno s Toskánskem. Vzniklo v roce 1705 – o pět let dříve, než vstoupil v platnost dekret ohraničující produkci Chianti. Tehdy se rodina Melini, bohatí podnikatelé z Val di Sieve, rozhodla začít s moderním vinařením a v Pontassieve založila firmu Melini, která se během 19. století stala jednou z největších hráčů při vytváření celosvětově proslulého jména Chianti. To si postupem času získalo nejprve enormní popularitu a jako jedna z nejvěhlasnějších světových značek vín se rozšířila do 50 zemí světa. Později přišel úpadek díky vínům podřadné kvality, která přicházela na trh v proslulé láhvi opleténé lýkem zvané fiasco a vydávala se za echt Chianti. Paradoxně to bylo právě toto fiasko, které přispělo k zavedení legislativy DOC (Denominazione di Origine Controllata) za účelem zvýšení kvality, které se podařilo v 60. letech minulého století. Uskupení Melini dnes vlastní celkem pět farem v zónách Chianti a Chianti Classico. V průběhu minulého století je zakoupil koncern Buitoni, poté Martini & Rossi, než se stalo součástí Gruppo Italiano Vini.

Tip
sommeliera
"Melini je doslova součástí historie vinařské Itálie. Jako jedno z prvních vinařství začalo vyvážet Chianti Classico do USA. La Selvanella je historická trať s vyšší nadmořskou výškou. Víno tak kromě rafinované chuti disponuje příjemnou kyselinou."

Ohodnoťte tento produkt

  • Tohle je jedno z “mých” chianti... Mohutné, strukturované, velké víno
    michal, přidáno 28. 10. 2017 07:31 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.