Chianti Classico "La Selvanella" Riserva DOCG 2017
Tip
sommeliera
"Melini je doslova součástí historie vinařské Itálie. Jako jedno z prvních vinařství začalo vyvážet Chianti Classico do USA. La Selvanella je historická trať s vyšší nadmořskou výškou. Víno tak kromě rafinované chuti disponuje příjemnou kyselinou."

Melini

Chianti Classico "La Selvanella" Riserva DOCG 2017

Recenze (1)

0,75 l

490 Kč s DPH
+
Není skladem
Apelace
Chianti
Zrání
30 měsíců v sudech z francouzského dubu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Sangiovese

Výborné a noblesní víno z jedné z nejlepších vinic v rámci zóny Chianti Classico. Má tmavě rubínovou barvu s granátovými odlesky. Ve vůni zaujme tóny zralého červeného ovoce, pivoněk a kosatců s nádechem skořice a vanilky. Chuť je velkorysá, bezvadně strukturovaná a harmonická s pevnými tříslovinami. Na jazyku se objevují červené peckoviny, tóny lesního podrostu a náznak pečených mandlí. Víno s potenciálem delšího zrání v čase.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 14,5 %; Kyselina: 5,6 g/l; Zbytkový cukr: 2,8 g/l

Vinice: V zónách Chianti a Chianti Classico vinařství Melini disponuje 136 hektary vinic v rámci pěti různých lokalit. Réva je vedena moderní metodou Guyot, hned 80 % výsadeb tvoří klasická toskánská odrůda Sangiovese. Zbytek pak Merlot nebo Cabernet Sauvignon. La Selvanela je nejprestižnější historická vinice, která leží v nadmořské výšce 450 až 550 metrů nad mořem. Hrozny se sklízejí ručně do malých beden v druhé polovině září.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů na třídícím stole s následným šetrným odstopkováním a drcením. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Před lahvováním víno zraje 30 měsíců ve velkých dubových sudech.  

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: T-bone steak Bistecca alla fiorentina.

...

Melini

Toto vinařství je nejvíce spojováno s Toskánskem. Vzniklo v roce 1705 – o pět let dříve, než vstoupil v platnost dekret ohraničující produkci Chianti. Tehdy se rodina Melini, bohatí podnikatelé z Val di Sieve, rozhodla začít s moderním vinařením a v Pontassieve založila firmu Melini, která se během 19. století stala jednou z největších hráčů při vytváření celosvětově proslulého jména Chianti. To si postupem času získalo nejprve enormní popularitu a jako jedna z nejvěhlasnějších světových značek vín se rozšířila do 50 zemí světa. Později přišel úpadek díky vínům podřadné kvality, která přicházela na trh v proslulé láhvi opleténé lýkem zvané fiasco a vydávala se za echt Chianti. Paradoxně to bylo právě toto fiasko, které přispělo k zavedení legislativy DOC (Denominazione di Origine Controllata) za účelem zvýšení kvality, které se podařilo v 60. letech minulého století. Uskupení Melini dnes vlastní celkem pět farem v zónách Chianti a Chianti Classico. V průběhu minulého století je zakoupil koncern Buitoni, poté Martini & Rossi, než se stalo součástí Gruppo Italiano Vini.

Tip
sommeliera
"Melini je doslova součástí historie vinařské Itálie. Jako jedno z prvních vinařství začalo vyvážet Chianti Classico do USA. La Selvanella je historická trať s vyšší nadmořskou výškou. Víno tak kromě rafinované chuti disponuje příjemnou kyselinou."

Ohodnoťte tento produkt

  • Tohle je jedno z “mých” chianti... Mohutné, strukturované, velké víno
    michal, přidáno 28. 10. 2017 07:31 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.