Chianti Rufina Riserva Frascole DOCG 2018 BIO produkt
Tip
sommeliera
Vína Chianti Rùfina bývají vyzbrojena vyšší svěží kyselinou, někdy působí ostřeji a ovocně delikátnějším projevem, než třeba některé svalnatější vzorky z Chianti Classico. Na severovýchodě Toskánska na úbočí Apeninského pohoří je totiž chladněji.

Frascole

Chianti Rufina Riserva Frascole DOCG 2018

0,75 l

630 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Chianti
Zrání
12 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
95 % Sangiovese, 5 % Colorino

Víno má krásnou sytě třešňově červenou barvu. Intenzivní a rafinovaná vůně připomíná, květinové tóny fialky a růže, tóny třešní, lesního ovoce, a ostružin. Nechybí ani tóny kůže, černého pepře, tabáku a lesního podrostu. V ústech je víno komplexní a koncentrované, zároveň působí elegantně a svěžím dojmem. Výraznější kyselinka je doplněná sametovými tříslovinami. Velké toskánské víno, s dlouho přetrvávající chutí a potenciálem delšího zrání.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny se sbírají na jižních a jihozápadních vinicích v nadmořských výškách až 400 metrů nad mořem. Vinice jsou staré 20 až 50 let. Sklizeň probíhá ručně, v polovině října. Vinice jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: Hrozny se zbaví stopek a jemně lisují. Mošt zůstává v kontaktu se slupkami po dobu 18 dnů. Víno se přečerpá do francouzských barikových sudů k jablečno-mléčné fermentaci a následnému zrání po dobu 12 měsíců.

Kdy vypít: 2022 - 2030

Doporučení v gastronomii: Steaky a podobné úpravy červeného masa.

Přečtěte si na našem blogu: Toskánský klenot: Chianti Rùfina

Cosimo Lippi: Maximálně respektujeme terroir Chianti Rufina

...

Frascole

Vinařství Frascole je hvězdou malé oblasti Chianti Rùfina, jedné z podzón pro výrobu vín Chianti. Ta leží východně od Florencie v kopcovité krajině na úbočí Apenin. Vinice jsou tu vysazeny v nadmořských výškách až 500 metrů. Větší rozdíly v teplotách ve dne a v noci a chladnější podzim se ve vínech projevují typickým delikátním ovocným charakterem a vyšší kyselinou. Rodinné vinařství Frascole stojí na severním okraji zóny, v roce 2021 oslavilo 30 let od svého založení. Ročně brány vinařství opustí kolem 60 000 lahví vín, od roku 1998 jsou vinice vedeny v BIO režimu. Na 16 hektarech vinohradů převládá odrůda Sangiovese, doplněná o Colorino, Pinot noir, Merlot nebo bílé odrůdy Trebbiano a Malvasia. Vlajkovými víny vinařství jsou vína Chianti Rùfina a Chianti Rùfina Riserva, která najdete v našem sortimentu.

Tip
sommeliera
Vína Chianti Rùfina bývají vyzbrojena vyšší svěží kyselinou, někdy působí ostřeji a ovocně delikátnějším projevem, než třeba některé svalnatější vzorky z Chianti Classico. Na severovýchodě Toskánska na úbočí Apeninského pohoří je totiž chladněji.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.