Chianti Rufina Riserva Frascole DOCG 2018 BIO produkt
Tip
sommeliera
Vína Chianti Rùfina bývají vyzbrojena vyšší svěží kyselinou, někdy působí ostřeji a ovocně delikátnějším projevem, než třeba některé svalnatější vzorky z Chianti Classico. Na severovýchodě Toskánska na úbočí Apeninského pohoří je totiž chladněji.

Frascole

Chianti Rufina Riserva Frascole DOCG 2018

0,75 l

650 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Chianti
Zrání
12 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
95 % Sangiovese, 5 % Colorino

Víno má krásnou sytě třešňově červenou barvu. Intenzivní a rafinovaná vůně připomíná, květinové tóny fialky a růže, tóny třešní, lesního ovoce, a ostružin. Nechybí ani tóny kůže, černého pepře, tabáku a lesního podrostu. V ústech je víno komplexní a koncentrované, zároveň působí elegantně a svěžím dojmem. Výraznější kyselinka je doplněná sametovými tříslovinami. Velké toskánské víno, s dlouho přetrvávající chutí a potenciálem delšího zrání.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny se sbírají na jižních a jihozápadních vinicích v nadmořských výškách až 400 metrů nad mořem. Vinice jsou staré 20 až 50 let. Sklizeň probíhá ručně, v polovině října. Vinice jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: Hrozny se zbaví stopek a jemně lisují. Mošt zůstává v kontaktu se slupkami po dobu 18 dnů. Víno se přečerpá do francouzských barikových sudů k jablečno-mléčné fermentaci a následnému zrání po dobu 12 měsíců.

Kdy vypít: 2022 - 2030

Doporučení v gastronomii: Steaky a podobné úpravy červeného masa.

Přečtěte si na našem blogu: Toskánský klenot: Chianti Rùfina

Cosimo Lippi: Maximálně respektujeme terroir Chianti Rufina

...

Frascole

Vinařství Frascole je hvězdou malé oblasti Chianti Rùfina, jedné z podzón pro výrobu vín Chianti. Ta leží východně od Florencie v kopcovité krajině na úbočí Apenin. Vinice jsou tu vysazeny v nadmořských výškách až 500 metrů. Větší rozdíly v teplotách ve dne a v noci a chladnější podzim se ve vínech projevují typickým delikátním ovocným charakterem a vyšší kyselinou. Rodinné vinařství Frascole stojí na severním okraji zóny, v roce 2021 oslavilo 30 let od svého založení. Ročně brány vinařství opustí kolem 60 000 lahví vín, od roku 1998 jsou vinice vedeny v BIO režimu. Na 16 hektarech vinohradů převládá odrůda Sangiovese, doplněná o Colorino, Pinot noir, Merlot nebo bílé odrůdy Trebbiano a Malvasia. Vlajkovými víny vinařství jsou vína Chianti Rùfina a Chianti Rùfina Riserva, která najdete v našem sortimentu.

Tip
sommeliera
Vína Chianti Rùfina bývají vyzbrojena vyšší svěží kyselinou, někdy působí ostřeji a ovocně delikátnějším projevem, než třeba některé svalnatější vzorky z Chianti Classico. Na severovýchodě Toskánska na úbočí Apeninského pohoří je totiž chladněji.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.