Toscana Rosso Bitornino IGT 2019 BIO produkt
Tip
sommeliera
Úvod do produkce vinařství Frascole. Sangiovese s malou příměsí bílé odrůdy Trebbiano Toscano. Jde o odkaz na historii, přesně takto se totiž v Toskánsku v minulosti dělala vína Chianti. Čirá energie ve skleničce!

Frascole

Toscana Rosso Bitornino IGT 2019

0,75 l

320 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v betonových nádobách
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Sangiovese, Canaiolo a Trebbiano

Skvěle pitelné červené víno z vinařství Frascole. Ve skleničce se zářivě červenou barvou višňového odstínu. Ve vůni lze objevit třešně, červený rybíz a také tóny čerstvých i sušených květin. V ústech je víno svěží a lehké, skvěle doprovodí víkendový oběd a uhasí žízeň. Taniny jsou dobře zakomponované, červené peckové ovoce doplňuje v chuti také lehce vystupující kyselina. Středně dlouhý a minerální závěr.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Hrozny se sbírají na jižních a jihozápadních vinicích v nadmořských výškách až 400 metrů nad mořem. Vinice jsou staré 20 až 50 let. Sklizeň probíhá ručně, začátkem října. Vinice jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: Hrozny se zbaví stopek a jemně lisují. Mošt zůstává v kontaktu se slupkami po dobu 12-15 dnů a poté se přečerpá do betonových kádí. V těchto nádobách po fermentaci také zraje jeden rok.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: K pečeným masům, zvěřině a zrajícím sýrům.

Přečtěte si na našem blogu: Toskánský klenot: Chianti Rùfina

...

Frascole

Vinařství Frascole je hvězdou malé oblasti Chianti Rùfina, jedné z podzón pro výrobu vín Chianti. Ta leží východně od Florencie v kopcovité krajině na úbočí Apenin. Vinice jsou tu vysazeny v nadmořských výškách až 500 metrů. Větší rozdíly v teplotách ve dne a v noci a chladnější podzim se ve vínech projevují typickým delikátním ovocným charakterem a vyšší kyselinou. Rodinné vinařství Frascole stojí na severním okraji zóny, v roce 2021 oslavilo 30 let od svého založení. Ročně brány vinařství opustí kolem 60 000 lahví vín, od roku 1998 jsou vinice vedeny v BIO režimu. Na 16 hektarech vinohradů převládá odrůda Sangiovese, doplněná o Colorino, Pinot noir, Merlot nebo bílé odrůdy Trebbiano a Malvasia. Vlajkovými víny vinařství jsou vína Chianti Rùfina a Chianti Rùfina Riserva, která najdete v našem sortimentu.

 

Tip
sommeliera
Úvod do produkce vinařství Frascole. Sangiovese s malou příměsí bílé odrůdy Trebbiano Toscano. Jde o odkaz na historii, přesně takto se totiž v Toskánsku v minulosti dělala vína Chianti. Čirá energie ve skleničce!

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.