Toscana Rosso Bitornino IGT 2019 BIO produkt
Tip
sommeliera
Úvod do produkce vinařství Frascole. Sangiovese s malou příměsí bílé odrůdy Trebbiano Toscano. Jde o odkaz na historii, přesně takto se totiž v Toskánsku v minulosti dělala vína Chianti. Čirá energie ve skleničce!

Frascole

Toscana Rosso Bitornino IGT 2019

0,75 l

320 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Zrání
12 měsíců v betonových nádobách
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Sangiovese, Canaiolo a Trebbiano

Skvěle pitelné červené víno z vinařství Frascole. Ve skleničce se zářivě červenou barvou višňového odstínu. Ve vůni lze objevit třešně, červený rybíz a také tóny čerstvých i sušených květin. V ústech je víno svěží a lehké, skvěle doprovodí víkendový oběd a uhasí žízeň. Taniny jsou dobře zakomponované, červené peckové ovoce doplňuje v chuti také lehce vystupující kyselina. Středně dlouhý a minerální závěr.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Hrozny se sbírají na jižních a jihozápadních vinicích v nadmořských výškách až 400 metrů nad mořem. Vinice jsou staré 20 až 50 let. Sklizeň probíhá ručně, začátkem října. Vinice jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: Hrozny se zbaví stopek a jemně lisují. Mošt zůstává v kontaktu se slupkami po dobu 12-15 dnů a poté se přečerpá do betonových kádí. V těchto nádobách po fermentaci také zraje jeden rok.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: K pečeným masům, zvěřině a zrajícím sýrům.

Přečtěte si na našem blogu: Toskánský klenot: Chianti Rùfina

Cosimo Lippi: Maximálně respektujeme terroir Chianti Rufina

...

Frascole

Vinařství Frascole je hvězdou malé oblasti Chianti Rùfina, jedné z podzón pro výrobu vín Chianti. Ta leží východně od Florencie v kopcovité krajině na úbočí Apenin. Vinice jsou tu vysazeny v nadmořských výškách až 500 metrů. Větší rozdíly v teplotách ve dne a v noci a chladnější podzim se ve vínech projevují typickým delikátním ovocným charakterem a vyšší kyselinou. Rodinné vinařství Frascole stojí na severním okraji zóny, v roce 2021 oslavilo 30 let od svého založení. Ročně brány vinařství opustí kolem 60 000 lahví vín, od roku 1998 jsou vinice vedeny v BIO režimu. Na 16 hektarech vinohradů převládá odrůda Sangiovese, doplněná o Colorino, Pinot noir, Merlot nebo bílé odrůdy Trebbiano a Malvasia. Vlajkovými víny vinařství jsou vína Chianti Rùfina a Chianti Rùfina Riserva, která najdete v našem sortimentu.

 

Tip
sommeliera
Úvod do produkce vinařství Frascole. Sangiovese s malou příměsí bílé odrůdy Trebbiano Toscano. Jde o odkaz na historii, přesně takto se totiž v Toskánsku v minulosti dělala vína Chianti. Čirá energie ve skleničce!

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.