Chianti Classico "Granaio" DOCG 2021
Tip
sommeliera
Slavné toskánské Chianti Classico za skvělou cenu. Víno Granaio patří mezi nejoblíbenější toskánská vína v našem sortimentu. Vinařství Melini v tomto případě umí držet vysokou kvalitu a charakter odrůdy Sangiovese napříč ročníky.

Melini

Chianti Classico "Granaio" DOCG 2021

Recenze (6)

0,75 l

340 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Chianti
Zrání
12 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Sangiovese

Granaio má intenzivní a čistou rubínově červenou barvu. Na nose je toto víno komplexní, v jeho elegantní vůni rozpoznáme typický ovocitý charakter třešní a červeného rybízu, doplněný o květinové tóny připomínající kosatec nebo fialku. Nechybí jemná stopa vanilky. Chuť tohoto vína nepostrádá eleganci, na kterou jsme u Chianti Classico zvyklí, je pěkně strukturovaná a s dobrou perzistencí.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: V zónách Chianti a Chianti Classico vinařství Melini disponuje 136 hektary vinic v rámci pěti různých lokalit. Réva je vedena moderní metodou Guyot, hned 80 % výsadeb tvoří klasická toskánská odrůda Sangiovese. Zbytek pak Merlot nebo Cabernet Sauvignon.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů na třídícím stole s následným šetrným odstopkováním a drcením. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Před lahvováním víno zraje 12 měsíců v malých dubových sudech.   

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: K pečeným masům, zvěřině a zrajícím sýrům.

...

Melini

Toto vinařství je nejvíce spojováno s Toskánskem. Vzniklo v roce 1705 – o pět let dříve, než vstoupil v platnost dekret ohraničující produkci Chianti. Tehdy se rodina Melini, bohatí podnikatelé z Val di Sieve, rozhodla začít s moderním vinařením a v Pontassieve založila firmu Melini, která se během 19. století stala jednou z největších hráčů při vytváření celosvětově proslulého jména Chianti. To si postupem času získalo nejprve enormní popularitu a jako jedna z nejvěhlasnějších světových značek vín se rozšířila do 50 zemí světa. Později přišel úpadek díky vínům podřadné kvality, která přicházela na trh v proslulé láhvi opleténé lýkem zvané fiasco a vydávala se za echt Chianti. Paradoxně to bylo právě toto fiasko, které přispělo k zavedení legislativy DOC (Denominazione di Origine Controllata) za účelem zvýšení kvality, které se podařilo v 60. letech minulého století. Uskupení Melini dnes vlastní celkem pět farem v zónách Chianti a Chianti Classico. V průběhu minulého století je zakoupil koncern Buitoni, poté Martini & Rossi, než se stalo součástí Gruppo Italiano Vini.

Tip
sommeliera
Slavné toskánské Chianti Classico za skvělou cenu. Víno Granaio patří mezi nejoblíbenější toskánská vína v našem sortimentu. Vinařství Melini v tomto případě umí držet vysokou kvalitu a charakter odrůdy Sangiovese napříč ročníky.

Ohodnoťte tento produkt

 • Za svou cenu odpovídající kvalita, ale na Chianti Classico spíše slabší. Velmi dobrý ovocný charakter, ale jen středně plná struktura tříslovin - odpovídá spíše běžnému Chianti než Classico.
  Michal, přidáno 6. 10. 2017 08:18 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • Chianti odpovídající ceně. Neurazí ale rozhodně nenadchne! K běžné večeři obstojné.
  Jakub, přidáno 15. 11. 2016 00:21 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • zatím nejlepší chianti mého života...
  Lubomír, přidáno 2. 1. 2016 13:55 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • Chianti Clas.Granaio mám již opakovaně k běžnému zavlažení při jídle. Ročník 12 je, podobně jako většina ostatních vín opravdu pěkný. Příjemný zážitek.
  Žák, přidáno 13. 2. 2015 10:00 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • výborné Chianti, které si rád znovu koupím
  Milan, přidáno 29. 1. 2015 16:15 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • Luxusní víno
  Seinerova, přidáno 31. 10. 2014 20:50 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.