Chianti Classico "Granaio" DOCG 2020
Tip
sommeliera
Slavné toskánské Chianti Classico za skvělou cenu. Víno Granaio patří mezi nejoblíbenější toskánská vína v našem sortimentu. Vinařství Melini v tomto případě umí držet vysokou kvalitu a charakter odrůdy Sangiovese napříč ročníky.

Melini

Chianti Classico "Granaio" DOCG 2020

Recenze (6)

0,75 l

330 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Chianti
Zrání
12 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Sangiovese

Granaio má intenzivní a čistou rubínově červenou barvu. Na nose je toto víno komplexní, v jeho elegantní vůni rozpoznáme typický ovocitý charakter třešní a červeného rybízu, doplněný o květinové tóny připomínající kosatec nebo fialku. Nechybí jemná stopa vanilky. Chuť tohoto vína nepostrádá eleganci, na kterou jsme u Chianti Classico zvyklí, je pěkně strukturovaná a s dobrou perzistencí.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: V zónách Chianti a Chianti Classico vinařství Melini disponuje 136 hektary vinic v rámci pěti různých lokalit. Réva je vedena moderní metodou Guyot, hned 80 % výsadeb tvoří klasická toskánská odrůda Sangiovese. Zbytek pak Merlot nebo Cabernet Sauvignon.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů na třídícím stole s následným šetrným odstopkováním a drcením. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Před lahvováním víno zraje 12 měsíců v malých dubových sudech.   

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: K pečeným masům, zvěřině a zrajícím sýrům.

...

Melini

Toto vinařství je nejvíce spojováno s Toskánskem. Vzniklo v roce 1705 – o pět let dříve, než vstoupil v platnost dekret ohraničující produkci Chianti. Tehdy se rodina Melini, bohatí podnikatelé z Val di Sieve, rozhodla začít s moderním vinařením a v Pontassieve založila firmu Melini, která se během 19. století stala jednou z největších hráčů při vytváření celosvětově proslulého jména Chianti. To si postupem času získalo nejprve enormní popularitu a jako jedna z nejvěhlasnějších světových značek vín se rozšířila do 50 zemí světa. Později přišel úpadek díky vínům podřadné kvality, která přicházela na trh v proslulé láhvi opleténé lýkem zvané fiasco a vydávala se za echt Chianti. Paradoxně to bylo právě toto fiasko, které přispělo k zavedení legislativy DOC (Denominazione di Origine Controllata) za účelem zvýšení kvality, které se podařilo v 60. letech minulého století. Uskupení Melini dnes vlastní celkem pět farem v zónách Chianti a Chianti Classico. V průběhu minulého století je zakoupil koncern Buitoni, poté Martini & Rossi, než se stalo součástí Gruppo Italiano Vini.

Tip
sommeliera
Slavné toskánské Chianti Classico za skvělou cenu. Víno Granaio patří mezi nejoblíbenější toskánská vína v našem sortimentu. Vinařství Melini v tomto případě umí držet vysokou kvalitu a charakter odrůdy Sangiovese napříč ročníky.

Ohodnoťte tento produkt

 • Za svou cenu odpovídající kvalita, ale na Chianti Classico spíše slabší. Velmi dobrý ovocný charakter, ale jen středně plná struktura tříslovin - odpovídá spíše běžnému Chianti než Classico.
  Michal, přidáno 6. 10. 2017 08:18 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • Chianti odpovídající ceně. Neurazí ale rozhodně nenadchne! K běžné večeři obstojné.
  Jakub, přidáno 15. 11. 2016 00:21 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • zatím nejlepší chianti mého života...
  Lubomír, přidáno 2. 1. 2016 13:55 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • Chianti Clas.Granaio mám již opakovaně k běžnému zavlažení při jídle. Ročník 12 je, podobně jako většina ostatních vín opravdu pěkný. Příjemný zážitek.
  Žák, přidáno 13. 2. 2015 10:00 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • výborné Chianti, které si rád znovu koupím
  Milan, přidáno 29. 1. 2015 16:15 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
 • Luxusní víno
  Seinerova, přidáno 31. 10. 2014 20:50 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.