Aglianico del Taburno "Fidelis" DOC 2017
Tip
sommeliera
Aglianico je považováno za nejzajímavější červenou odrůdu jižní Itálie. V Kampánii a Basilicatě z ní vinaři dělají plná červená vína s výraznějšími tříslovinami a potenciálem zrát delší dobu na láhvi.

Cantina del Taburno

Aglianico del Taburno "Fidelis" DOC 2017

Recenze (1)

0,75 l

290 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
90% Aglianico, 10% Sangiovese a Merlot

Barva vína je temně granátová s fialovými odlesky. Ve vůni připomíná zralé lesní plody s mírnými stopami dřeva, tabáku a černého pepře. Chuť je velmi plná. Najdeme v ní stopy kompotovaných třešní, přezrálého černého rybízu a černého bezu. Celkový vjem podtrhuje dlouhá kořenitá dochuť s příjemně nasládlou tříslovinkou a perzistentním odchodem.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Kampánie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny pochází z vinic vysazených v rámci apelace Taburno DOC. Réva roste v kopcovité krajině, nadmořské výšce 200 až 600 metrů, orientace vinic je jihovýchodní a severovýchodní. Půdu tvoří zejména jíly a vápenité slíny. Vedení révy Guyot, sklizeň probíhá ručně na konci října.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Po odstopkování a pomletí následuje delší macerace hroznů se slupkami. Mošt kvasí v nerezových tancích, malolaktická fermentace pak v tradičních dubových sudech a v barikových sudech druhého a třetího použití.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Vhodné pro kořenitou úpravu masa a je také výborným doplňkem ke zvěřině.

Přečtěte si na našem blogu: Představujeme červená vína Kampánie, Aglianico – královská odrůda jižní Itálie

...

Cantina del Taburno

Vinařství Cantina del Taburno najdete na svazích neaktivní sopky Monte Taburno, v městečku Foglianise v provincii Benevento. Bylo založené v roce 1972 jako družstvo místních farmářů. Hrozny pro výrobu vín dnes pochází z necelých 500 hektarů vinic patřících třem stovkám pěstitelů. I přes relativně velkou produkci si Cantina del Taburno přísně hlídá kvalitu svých vín. Není proto divu, že ji časopis Wine Advocate zařadil mezi nejzajímavější vinařství Kampánie. Vinařství sází na místní odrůdy, v červených na odrůdu Aglianico, také nazývanou Aglianico di Torrecuso. Hlavní bílá odrůda je Falanghina, široce pěstovaná v Kampánii, zejména právě v provincii Benevento. Dalšími odrůdami jsou Fiano, Greco nebo Coda di Volpe. Sklep vinařství prošel rozsáhlou modernizací v 80. letech a kvalitu zdejších vín oceňují zákazníci napříč Evropou.

Tip
sommeliera
Aglianico je považováno za nejzajímavější červenou odrůdu jižní Itálie. V Kampánii a Basilicatě z ní vinaři dělají plná červená vína s výraznějšími tříslovinami a potenciálem zrát delší dobu na láhvi.

Ohodnoťte tento produkt

  • Příjemné víno , dlouhá dochuť ..."plná huba"
    Miloslav, přidáno 15. 1. 2022 23:10 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.