Colli di Luni ALBAROLA DOC 2022
Tip
sommeliera
Albarola je tradiční odrůda, která se historicky používala jako příměs do kupáže s dalšími odrůdami. Vždy přispívala k harmonii výsledného vína, dodávala mu svěžest a příjemný charakter chuti. A skvěle se pije i v této čisté podobě.

Cantine Lunae

Colli di Luni ALBAROLA DOC 2022

0,75 l

550 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Albarola

Víno světle žluté barvy se zelenými odlesky. Aroma je vrstevnaté, objevíte v něm tóny zelených peckovin a tropického ovoce připomínajícího ananas. Nechybí tóny limetkové kůry, bylin a bílých květů. V chuti je víno středně plné, bohaté, s dobrou délkou. Ovocné tóny doplňuje příjemná kyselost, podpořená kulatostí vytvořenou během několikaměsíčního zrání na kvasinkách. Závěr tvoří kombinace minerality a svěžesti limetkové kůry.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Ligurie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Sklep: Albarola má velmi kompaktní hrozny a musí se pěstovat na chladnějších polohách, na kopcích s dobrou expozicí a ventilací vzduchu, které snižují vlhkost. Poté, co hrozny dorazí do vinařství, probíhá studená macerace na slupkách po dobu cca 8 hodin. Fermentace při kontrolované teplotě v nerezových tancích a zrání na jemných kalech po dobu necelého půl roku.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Ideální k pokrmům s mořskými plody, k rybí polévce.

...

Cantina Lunae

Vinařství je pojmenováno po starověkém "Portus Lunae", tedy jednom z nejdůležitějších přístavů severní části starověké Římské říše. Současně jde o připomenutí více než tisícileté tradice výroby vín v této oblasti. Cantine LVNAE založil v roce 1966 Paolo Bosoni, který se rozhodl v rámci rodinných zemědělských aktivit věnovat čistě vínu. Postupně vytvořil nejúspěšnější vinařství Ligurie, jehož produkce dnes dosahuje 500 000 lahví ročně. Základem nabídky jsou bílá vína odrůdy Vermentino, v podobě tzv. „šedé“ a „černé“ etikety. Vermentino od Cantine LVNAE bývá řazeno mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařství disponuje 45 hektary vlastních vinic vysazených v rámci municipalit Ortonovo a Castelnuovo Magra. Péče o vinice probíhá v organickém režimu, hrozny se sklízejí ručně.

Tip
sommeliera
Albarola je tradiční odrůda, která se historicky používala jako příměs do kupáže s dalšími odrůdami. Vždy přispívala k harmonii výsledného vína, dodávala mu svěžest a příjemný charakter chuti. A skvěle se pije i v této čisté podobě.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.