Colli di Luni ALBAROLA DOC 2022
Tip
sommeliera
Albarola je tradiční odrůda, která se historicky používala jako příměs do kupáže s dalšími odrůdami. Vždy přispívala k harmonii výsledného vína, dodávala mu svěžest a příjemný charakter chuti. A skvěle se pije i v této čisté podobě.

Cantine Lunae

Colli di Luni ALBAROLA DOC 2022

0,75 l

550 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Albarola

Víno světle žluté barvy se zelenými odlesky. Aroma je vrstevnaté, objevíte v něm tóny zelených peckovin a tropického ovoce připomínajícího ananas. Nechybí tóny limetkové kůry, bylin a bílých květů. V chuti je víno středně plné, bohaté, s dobrou délkou. Ovocné tóny doplňuje příjemná kyselost, podpořená kulatostí vytvořenou během několikaměsíčního zrání na kvasinkách. Závěr tvoří kombinace minerality a svěžesti limetkové kůry.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Ligurie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Sklep: Albarola má velmi kompaktní hrozny a musí se pěstovat na chladnějších polohách, na kopcích s dobrou expozicí a ventilací vzduchu, které snižují vlhkost. Poté, co hrozny dorazí do vinařství, probíhá studená macerace na slupkách po dobu cca 8 hodin. Fermentace při kontrolované teplotě v nerezových tancích a zrání na jemných kalech po dobu necelého půl roku.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Ideální k pokrmům s mořskými plody, k rybí polévce.

Přečtěte si na našem blogu: Představujeme vína z Ligurie

...

Cantina Lunae

Vinařství je pojmenováno po starověkém "Portus Lunae", tedy jednom z nejdůležitějších přístavů severní části starověké Římské říše. Současně jde o připomenutí více než tisícileté tradice výroby vín v této oblasti. Cantine LVNAE založil v roce 1966 Paolo Bosoni, který se rozhodl v rámci rodinných zemědělských aktivit věnovat čistě vínu. Postupně vytvořil nejúspěšnější vinařství Ligurie, jehož produkce dnes dosahuje 500 000 lahví ročně. Základem nabídky jsou bílá vína odrůdy Vermentino, v podobě tzv. „šedé“ a „černé“ etikety. Vermentino od Cantine LVNAE bývá řazeno mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařství disponuje 45 hektary vlastních vinic vysazených v rámci municipalit Ortonovo a Castelnuovo Magra. Péče o vinice probíhá v organickém režimu, hrozny se sklízejí ručně.

Tip
sommeliera
Albarola je tradiční odrůda, která se historicky používala jako příměs do kupáže s dalšími odrůdami. Vždy přispívala k harmonii výsledného vína, dodávala mu svěžest a příjemný charakter chuti. A skvěle se pije i v této čisté podobě.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.