Cantine Lunae

Cuvée Lunae Brut Metodo Classico

0,75 l

380 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 26 měsíců
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
11,5 %
Odrůda
Vermentino, Albarola

Slámově žlutá barva ve skleničce a bohaté perlení. Vůně je výrazná a svěží, s tóny středomořských bylin a bílého peckového ovoce. Nechybí nádech bílého pepře, šalvěje a minerální nakouřenosti. Na patře je víno bohaté, s příjemnou kyselostí, tóny zralého ovoce, citrusů a briošky. Víno má dlouhý a delikátní závěr. Velmi pěkné bublinky, které ozdobí slavnostní chvíle i setkání s příteli.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Ligurie

Ideální teplota: 7  - 9 °C

Sklep: Základem vína je pečlivá selekce hroznů sklizených ručně v nejvhodnějších vinicích, které se nacházejí mezi kopci Castelnuovo Magra a Ligurským mořem. Po jemném lisování mošt fermentuje v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Víno zraje na jemných kalech přibližně osm měsíců a je opět uzavřeno do láhve korunkovou zátkou. Nakonec lahve odpočívají asi 26 měsíců před degoržováním.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Aperitiv, do kombinace s malými předkrmy a tapas.

...

Cantina Lunae

Vinařství je pojmenováno po starověkém "Portus Lunae", tedy jednom z nejdůležitějších přístavů severní části starověké Římské říše. Současně jde o připomenutí více než tisícileté tradice výroby vín v této oblasti. Cantine LVNAE založil v roce 1966 Paolo Bosoni, který se rozhodl v rámci rodinných zemědělských aktivit věnovat čistě vínu. Postupně vytvořil nejúspěšnější vinařství Ligurie, jehož produkce dnes dosahuje 500 000 lahví ročně. Základem nabídky jsou bílá vína odrůdy Vermentino, v podobě tzv. „šedé“ a „černé“ etikety. Vermentino od Cantine LVNAE bývá řazeno mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařství disponuje 45 hektary vlastních vinic vysazených v rámci municipalit Ortonovo a Castelnuovo Magra. Péče o vinice probíhá v organickém režimu, hrozny se sklízejí ručně.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.