Valpolicella Superiore DOC 2013 BIO produkt

Roccolo Grassi

Valpolicella Superiore DOC 2013

Recenze (1)
Wine & Degustation 92 / 100

0,75 l

670 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
20 měsíců v sudech barrique a 10 měsíců v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
60% Corvina, 15% Corvinone, 20% Rondinella a 5% Croatina

Roccolo Grassi pozvedl kategorii vín Valpolicella Superiore na vyšší úroveň. Ve skleničce Vám servíruje nádherně elegantní a zároveň robustní víno temně rubínového odstínu. Ve vůni expresivně a svůdně ovocité, plné třešní, višní a švestek s kořenitými podtóny a dotekem kávy. V chuti je plné, s tóny zralého tmavého ovoce, na patře s bohatou a komplexní strukturou, podtrženou dlouhým a lahodným závěrem.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Víno pochází z vinice v nadmořské výšce 200 až 250 metrů nad mořem. Celkem má osm hektarů a půda v ní je vulkanického původu. Sklizeň probíhala ručně na konci září.

Sklep: Valpolicella Superiore je vyrobena z kombinace čerstvých hroznů a krátce sušených hroznů. Vysoušení hroznů trvá 20 dní a výsledné víno tak získává větší koncentraci chutí. Po dokončení fermentace víno zraje 20 měsíců v dubových sudech.

Kdy vypít: 2018 - 2023

Doporučení v gastronomii: Rožněné maso, grilovačka, italské uzeniny či regionální těstovinové speciality jako např. bigoli all'anatra (což jsou “tlusté špagety” podávané s kachním masem).

Přečtěte si na našem blogu: Červená vína z Benátska: Valpolicella, Ripasso nebo Amarone

...

Roccolo Grassi

Usedlost, která se nachází severovýchodně od Verony v oblasti Valpolicella Orientale, zakoupil v roce 1996 Marco Sartori. Poté, co lze popsat jeho aktivity jako poněkud lidské a profesionální dobrodružství, deset let od založení společnosti, mladý Marco Sartori, jenž si získal věhlas jako "zázračné dítě" regionu, dospěl a jeho vína patří mezi nejvyhledávanější v kraji. Jeho ideou bylo vyrobit omezené množství vín, avšak pouze nejvyšší kvality, která zapůsobí na emoce konzumenta a zůstanou mu vryta navždy do paměti. Vinicemi je osázen svah sopečného původu San Briccio, kde se rodí červená vína Valpolicella, zatímco půda složená z říčních naplavenin v okolí Mezzane je vhodným stanovištěm pro pěstování hroznů pro produkci Soave. Vína s etiketou Roccolo Grassi se těší velké oblibě a mají obrovský potenciál.

Ohodnoťte tento produkt

  • An wonderfeul Valpolicella that everyone in a group of 4 of us enjoyed immensely. Even at the price, an outstanding value for money.
    Michael, přidáno 3. 1. 2018 15:49 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.