Valpolicella Superiore DOC 2013 BIO produkt

Roccolo Grassi

Valpolicella Superiore DOC 2013

Recenze (1)
Wine & Degustation 92 / 100

0,75 l

670 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
20 měsíců v sudech barrique a 10 měsíců v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
60% Corvina, 15% Corvinone, 20% Rondinella a 5% Croatina

Roccolo Grassi pozvedl kategorii vín Valpolicella Superiore na vyšší úroveň. Ve skleničce Vám servíruje nádherně elegantní a zároveň robustní víno temně rubínového odstínu. Ve vůni expresivně a svůdně ovocité, plné třešní, višní a švestek s kořenitými podtóny a dotekem kávy. V chuti je plné, s tóny zralého tmavého ovoce, na patře s bohatou a komplexní strukturou, podtrženou dlouhým a lahodným závěrem.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Víno pochází z vinice v nadmořské výšce 200 až 250 metrů nad mořem. Celkem má osm hektarů a půda v ní je vulkanického původu. Sklizeň probíhala ručně na konci září.

Sklep: Valpolicella Superiore je vyrobena z kombinace čerstvých hroznů a krátce sušených hroznů. Vysoušení hroznů trvá 20 dní a výsledné víno tak získává větší koncentraci chutí. Po dokončení fermentace víno zraje 20 měsíců v dubových sudech.

Kdy vypít: 2018 - 2023

Doporučení v gastronomii: Rožněné maso, grilovačka, italské uzeniny či regionální těstovinové speciality jako např. bigoli all'anatra (což jsou “tlusté špagety” podávané s kachním masem).

Přečtěte si na našem blogu: Červená vína z Benátska: Valpolicella, Ripasso nebo Amarone

...

Roccolo Grassi

Usedlost, která se nachází severovýchodně od Verony v oblasti Valpolicella Orientale, zakoupil v roce 1996 Marco Sartori. Poté, co lze popsat jeho aktivity jako poněkud lidské a profesionální dobrodružství, deset let od založení společnosti, mladý Marco Sartori, jenž si získal věhlas jako "zázračné dítě" regionu, dospěl a jeho vína patří mezi nejvyhledávanější v kraji. Jeho ideou bylo vyrobit omezené množství vín, avšak pouze nejvyšší kvality, která zapůsobí na emoce konzumenta a zůstanou mu vryta navždy do paměti. Vinicemi je osázen svah sopečného původu San Briccio, kde se rodí červená vína Valpolicella, zatímco půda složená z říčních naplavenin v okolí Mezzane je vhodným stanovištěm pro pěstování hroznů pro produkci Soave. Vína s etiketou Roccolo Grassi se těší velké oblibě a mají obrovský potenciál.

Ohodnoťte tento produkt

  • An wonderfeul Valpolicella that everyone in a group of 4 of us enjoyed immensely. Even at the price, an outstanding value for money.
    Michael, přidáno 3. 1. 2018 15:49 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.