Alto Adige Chardonnay Buchholz DOC 2022
Tip
sommeliera
"Buchholz je prémiové Chardonnay z vinařství Peter Zemmer. Slavnostní a komplexní víno, ve kterém se naplno projevují místní specifika vysoko položených vinic v Jižním Tyrolsku a citlivá vinifikace Petera Zemmera. Limitovaná produkce!"

Peter Zemmer

Alto Adige Chardonnay Buchholz DOC 2022

0,75 l

495 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Chardonnay

Název vína je odvozen od historického označení „Buchholz“ pro údolní svahy nad Salornem, které je zdokumentováno již v historických mapách z roku 1858. Ve skleničce se prezentuje bohatým a vrstevnatým aroma, ve kterém nechybí zralé peckové ovoce, ananas, luční byliny nebo jemné tóny vanilky a ušlechtilého dřeva. V ústech je víno šťavnaté, minerální, s příjemně plným charakterem a dlouhým závěrem.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Toto víno pochází z vybraných vinic v této terasovité oblasti dolomitové sedimentární horniny v nadmořské výšce 400 až 800 metrů nad mořem. Buchholz představuje velmi heterogenní vinařskou zónu, jejíž morfologická a půdně-klimatická rozmanitost zaručuje specifické podmínky pro pěstování odrůdy Chardonnay. Teplota je tu asi o 6 °C nižší než v oblastech na dně údolí. Od dubna do října zde v určitých denních dobách vanou neustálé větry, teplejší odpolední vítr z jihu ("Ora") a chladný vánek v ranních hodinách ze severu. Hrozny jsou sklízeny ručně.

Sklep: Hrozny před lisováním několik hodin macerovány na slupkách. Poté se šetrně lisují a přirozenou sedimentací se odstraní kaly. Alkoholové kvašení probíhá s čistými kvasinkami při kontrolované teplotě 19 °C ve velkých dřevěných sudech.

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: vynikající s prvními chody, od zeleninové minestrone po špagety se škeblemi, skvěle doplní pokrmy s rybím masem nebo drůbeží.

Přečtěte si na našem blogu: Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína,  Italské Chardonnay

...

Peter Zemmer

Vinařství Peter Zemmer bylo založeno v roce 1928 a současný majitel zastupuje již třetí generaci vinařské rodiny. Rodinný podnik najdete v Cortině na místní stezce Strada del Vino v jižní části regionu Trentino Alto Adige. Peter Zemmer si zakládá na špičkové kvalitě, kombinuje moderní technologie ve sklepě s citlivým přístupem ve vinohradech. Filozofií je také minimální vliv vinařství na okolní prostředí, takže například elektrickou energii si vinařství vyrábí ze solárních panelů umístěných na střeše jedné z budov. Celkem vinařství disponuje 52 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny mezinárodní i typicky místní odrůdy. Srdcem vinařství je moderní nová barricaia, v níž se nacházejí jak velkokapacitní dubové sudy, tak francouzské barikové sudy používané pro zrání červených vín.

Tip
sommeliera
"Buchholz je prémiové Chardonnay z vinařství Peter Zemmer. Slavnostní a komplexní víno, ve kterém se naplno projevují místní specifika vysoko položených vinic v Jižním Tyrolsku a citlivá vinifikace Petera Zemmera. Limitovaná produkce!"

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.