Berardenga Chianti Classico DOCG 2019
Tip
sommeliera
Sangiovese v nejčistší podobě. Světlého rubínového odstínu se širokým granátovým okrajem. Bohaté na ovocně-květinové aroma, v chuti vrstevnaté, s dobrou hloubkou a potenciálem dalšího rozvoje.

Felsina

Berardenga Chianti Classico DOCG 2019

Falstaff 92 / 100 Decanter 90 / 100 Wine Spectator 90 / 100

0,75 l

550 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Chianti
Zrání
12 měsíců ve velkých sudech ze slavonského dubu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Sangiovese

Nejdůležitější víno v portfoliu vinařství Felsina, poprvé nalahvované již v roce 1967! Chianti Classico s rubínově červenou barvou s hlubokou intenzitou a odstínem. Chuť je šťavnatá, kombinuje ovocné tóny a kořenitost, je dobře vyvážená a elegantní. Třísloviny jsou delikátní a příjemně vystupují v dlouze trvajícím závěru. Moc pěkné Chianti tradičního stylu!

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Vinice se nacházejí v Castelnuovo Berardenga, v jihovýchodní části apelace Chianti Classico, na jihovýchod od Sieny. Téměř výhradně s jihozápadní expozicí, na dobře ventilovaných svazích v nadmořské výšce 320-420 metrů nad mořem. Geologicky jsou terény smíšené: ve vyšších partiích je půda převážně s křemencem a vápenitým alberem s příměsí aluviálních oblázků. Sklizeň probíhá ručně během prvních tří týdnu v říjnu.

Sklep: Po odstopkování a lisování je mošt fermentován a macerován v nerezových tancích po dobu 12-15 dnů při teplotě 28°C a 30°C. V březnu až dubnu se nové víno dostává do středně velkých sudů ze slavonského dubu a menší část do dvakrát a třikrát použitých barikových sudů. Víno zraje 12 měsíců a následně se stáčí do lahví, kde zraje minimálně 3 měsíce.

Kdy vypít: 2022 - 2027

Doporučení v gastronomii: Těstoviny s omáčkou z kančího masa, grilované maso.

Přečtěte si na našem blogu: Chianti Classico - opravdová klasika ve světě špičkových vín

...

Felsina

Vinařství Felsina stojí v jihovýchodní části zóny Chianti Classico v obci Castelnuovo Berardenga. Zde, v nejteplejší části celé provincie, vyrábí Fèlsina jedny z nejlepších a nejkomplexnějších Sangiovese, které vyhledávají milovníci vín po celém světě. Felsina je historicky jedno z prvních vinařství, které se v rámci svých prestižních vín zaměřilo výhradně na odrůdu Sangiovese Grosso. Nikdy v historii vinařství nepoužívalo mezinárodní odrůdy jako Merlot nebo Cabernet Sauvignon a vína tak maximálně respektují tradice a terroir této části Toskánska. Vinice vinařství Fèlsina jsou obhospodařovány organicky a réva pro vína Chianti Classico dosahuje průměrného stáří 30 let. Základem vín Chianti Classico Riserva a Chianti Classico Riserva Cru Rancia jsou v průměru 50leté keře Sangiovese. Víno Fontalloro IGT je také 100% Sangiovese Grosso. Víno je z hroznů tří špičkových vinic, které jsou vysazeny na pomezí zón Chianti Classico a Chianti Colli Senesi.

Tip
sommeliera
Sangiovese v nejčistší podobě. Světlého rubínového odstínu se širokým granátovým okrajem. Bohaté na ovocně-květinové aroma, v chuti vrstevnaté, s dobrou hloubkou a potenciálem dalšího rozvoje.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.