Falanghina del Sannio "Taburno" DOC 2020 AKCE
Tip
sommeliera
Falanghina v 70. letech 20. století prakticky vymizela z vinic v Kampánii, ale to by byla škoda. Tato odrůda dává zajímavá vína s květinových až bylinkovým nádechem a tóny žlutého jablka, ananasu nebo meruňky.

Cantina del Taburno

Falanghina del Sannio "Taburno" DOC 2020

0,75 l

290 Kč 230 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Falanghina

Hrozny pro výrobu tohoto vína dozrávají v unikátních podmínkách vulkanických půd Kampánie. Lokální odrůda Falanghina se v tomto případě prezentuje zářivou zlatavou barvou a květnatou vůní s nádechem peckovin a minerality. Na patře je víno intenzivní, příjemně ovocité, evokující exotické plody jako např. ananas, ale také zralé hrušky nebo grep. Chuť je delikátní a velmi harmonická s elegantní koncovkou. Krásné, svěží bíle víno.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Kampánie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Hrozny pochází z vinic vysazených v rámci apelace Taburno DOC. Réva roste v kopcovité krajině, nadmořské výšce 200 až 600 metrů, orientace vinic je jihovýchodní. Půdu tvoří zejména jíly a vápenité slíny. Vedení révy Guyot, sklizeň probíhá ručně na konci září.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Po odstopkování a pomletí následuje velmi jemné lisování. Mošt kvasí při 15 stupních Celsia v nerezových tancích. Před lahvováním se provádí čiření a jemná filtrace vína.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Výborné s dary moře jako např. fritto misto.

Přečtěte si na našem blogu: Bílá vína Kampánie

...

Cantina del Taburno

Vinařství Cantina del Taburno najdete na svazích neaktivní sopky Monte Taburno, v městečku Foglianise v provincii Benevento. Bylo založené v roce 1972 jako družstvo místních farmářů. Hrozny pro výrobu vín dnes pochází z necelých 500 hektarů vinic patřících třem stovkám pěstitelů. I přes relativně velkou produkci si Cantina del Taburno přísně hlídá kvalitu svých vín. Není proto divu, že ji časopis Wine Advocate zařadil mezi nejzajímavější vinařství Kampánie. Vinařství sází na místní odrůdy, v červených na odrůdu Aglianico, také nazývanou Aglianico di Torrecuso. Hlavní bílá odrůda je Falanghina, široce pěstovaná v Kampánii, zejména právě v provincii Benevento. Dalšími odrůdami jsou Fiano, Greco nebo Coda di Volpe. Sklep vinařství prošel rozsáhlou modernizací v 80. letech a kvalitu zdejších vín oceňují zákazníci napříč Evropou.

Tip
sommeliera
Falanghina v 70. letech 20. století prakticky vymizela z vinic v Kampánii, ale to by byla škoda. Tato odrůda dává zajímavá vína s květinových až bylinkovým nádechem a tóny žlutého jablka, ananasu nebo meruňky.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.