Langhe Nebbiolo DOC 2022 BIO produkt
Tip
sommeliera
Langhe Nebbiolo je připravené k vypití jako mladé víno. Ve skleničce čekejte záplavu tónů červeného peckového ovoce a také příjemně vystupující tříslovinu.

Brezza

Langhe Nebbiolo DOC 2022

Recenze (2)

0,75 l

400 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Nebbiolo

Brezza patří mezi tradiční výrobce, pokud jde o výrobu vína, ale používá i alternativní uzávěry, v tomto případě inovativní skleněný uzávěr. Toto víno je předstupněm k vínům Barolo, je výrazného rubínového odstínu, s elegantní vůní a finesou odrůdy Nebbiolo. Ve skleničce objevíte tóny jahod a malin s jemnou kořenitostí. Chuť je velmi pěkně strukturovaná, s tóny červených peckovin, nádherně integrovaným tříslem a delším odezníváním.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Hrozny pochází z 2ha vinice spadající do katastru vesnice Barolo, se západní orientací a nadmořskou výškou 300 m.n.m. Réva je vedena v BIO režimu, bez jakýchkoliv chemických přípravků. Vinice byla vysazena v roce 1991. Ruční sběr hroznů.

Sklep: Vinifikace tohoto vína je podřízena cíli podtrhnout svěží ovocný charakter odrůdy Nebbiolo.  Fermentace s macerací trvá šest až 10 dní, poté se víno uchovává při teplotě 18 – 20 °C, aby se usnadnilo nastartování malolaktického kvašení. Langhe Nebbiolo zraje pouze v nerezových tancích a na jaře je stáčeno do lahví a připraveno na uvedení na trh. K uzavření vína se používá skleněný uzávěr Vinolok.

Kdy vypít: 2023 - 2027

Doporučení v gastronomii: Bresaola a podobné sušené pršuty z hovězího masa.

Přečtěte si na našem blogu: Oblíbená vína z Piemontu

...

Brezza

Jedno z legendárních vinařství sídlící v srdci městečka Barolo, lahvující vína ze špičkových poloh jako Cannubi, Castellero nebo Sarmassa. Vinařství založil v roce 1885 Giacomo Brezza, který se svým otcem Antoniem již v roce 1910 uvedl na trh svá první lahvovaná vína. Dodnes jsou stylem vína Brezza považována za ultratradiční. Vína zrají pouze ve velkých sudech ze slavonského dubu, jejich charakteristickým rysem je elegance. V současnosti vinařství vede Enzo Brezza se svým bratrancem Giacomem. Vinařství disponuje 16,5 hektary vinic, z nichž některé pocházejí již z roku 1885. Ve vinicích dodržuje rodina Brezza čistě organické postupy. Ačkoliv se ve výrobě vinařství drží tradičních postupů, co se týká uzávěrů vína, nebojí se inovací. Vinařství Brezza se letos stalo prvním vinařstvím, které se rozhodlo lahvovat základní Barolo pod skleněný uzávěr a vyloučit tak možnost vzniku korkové vady.

Tip
sommeliera
Langhe Nebbiolo je připravené k vypití jako mladé víno. Ve skleničce čekejte záplavu tónů červeného peckového ovoce a také příjemně vystupující tříslovinu.

Ohodnoťte tento produkt

  • Tradiční styl piemontského červeného, který potešil.
    Radeček, přidáno 23. 9. 2022 15:35 (Neověřená recenze)
  • Tady asi nedokážu docenit toto víno,možná mně jen nesedlo chuťově.Zpočátku bych dodal,že skleněné uzávěry jsou velmi nekomfortní.Jediná výhoda ,že otevřete láhev bez použití speciálních nástrojů,jen ručně. Chuťově ... Běžné stolní víno, které docela hezky voní,málo rubínové, spíše vyšší kyselinka, pocitově nezajímavé.Snad možná v Bio kvalitě,ale to myslím,není podstatné.
    Antonín, přidáno 25. 7. 2021 09:19 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.