Piedirosso IGT 2018
Tip
sommeliera
Piedirosso je druhá nejrozšířenější červená odrůda Kampánie. Vinaři z ní dělají čistě odrůdová vína, nebo ji používají jako příměs do vín odrůdy Aglianico. Piedirosso je jemnější a bohatě ovocné červené víno.

Cantina del Taburno

Piedirosso IGT 2018

0,75 l

550 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Piedirosso

Krásné elegantní červené víno z místní odrůdy Piedirosso. Ve skleničce se zářivě rubínovou barvou s fialovými odlesky. Na nose ucítíte tóny fialky, růže a ovocné tóny připomínající třešně nebo maliny, doprovozené vůní exotického koření. V chuti je víno plnější, s krásně integrovanými tříslovinami, dobrou svěžestí a dlouhým ovocným závěrem.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Kampánie

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Hrozny pochází z vinic vysazených v rámci apelace Taburno DOC. Réva roste v kopcovité krajině, nadmořské výšce 350 metrů, orientace vinic je jihovýchodní a severovýchodní. Půdu tvoří zejména jíly a vápenité slíny. Vedení révy Guyot, sklizeň probíhá ručně na konci října.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Po odstopkování a pomletí následuje macerace hroznů se slupkami po dobu 30 dnů. Mošt kvasí v nerezových tancích, malolaktická fermentace pak probíhá v kvalitních barikových sudech.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Tagliatelle s králičím ragú, sekaná.

Přečtěte si na našem blogu: Představujeme červená vína Kampánie

..

Cantina del Taburno

Vinařství Cantina del Taburno najdete na svazích neaktivní sopky Monte Taburno, v městečku Foglianise v provincii Benevento. Bylo založené v roce 1972 jako družstvo místních farmářů. Hrozny pro výrobu vín dnes pochází z necelých 500 hektarů vinic patřících třem stovkám pěstitelů. I přes relativně velkou produkci si Cantina del Taburno přísně hlídá kvalitu svých vín. Není proto divu, že ji časopis Wine Advocate zařadil mezi nejzajímavější vinařství Kampánie. Vinařství sází na místní odrůdy, v červených na odrůdu Aglianico, také nazývanou Aglianico di Torrecuso. Hlavní bílá odrůda je Falanghina, široce pěstovaná v Kampánii, zejména právě v provincii Benevento. Dalšími odrůdami jsou Fiano, Greco nebo Coda di Volpe. Sklep vinařství prošel rozsáhlou modernizací v 80. letech a kvalitu zdejších vín oceňují zákazníci napříč Evropou.

Tip
sommeliera
Piedirosso je druhá nejrozšířenější červená odrůda Kampánie. Vinaři z ní dělají čistě odrůdová vína, nebo ji používají jako příměs do vín odrůdy Aglianico. Piedirosso je jemnější a bohatě ovocné červené víno.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.