Pinot Bianco Alto Adige Val Venosta DOC 2021
Tip
sommeliera
"Víno Pinot Blanc často připomíná Chardonnay, ale je přece jen decentnější, méně křiklavé. To ovšem neznamená, že jsou tato vína nezajímavá, což dokládá i tento skvělý kousek. Doslova se rozplývá na jazyku a klidně si ho dopřejte ve větší sklenici."

Falkenstein

Pinot Bianco Alto Adige Val Venosta DOC 2021

Recenze (1)

0,75 l

460 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
9 měsíců v akátových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Pinot Bianco

Delikátní Pinot Bianco, jehož fermentace i zrání probíhá ve velkých akátových sudech. Ve skleničce zářivě žlutá barva, na nose elegantní, s ovocnými tóny připomínajícími citrusy, bílé broskve, doplněné o tóny alpských bylin. Plnější a vláčné v chuti, vyladěné do posledního detailu, s příjemnou kyselinou a dlouhým závěrem. Doslova se rozplývá na jazyku.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Hrozny Rulandského bílého se středně velkými bobulemi se sklízejí ručně od poloviny do konce září. Proces zrání a následné skladování v lahvích umožňuje vínu rozvinout jeho plný potenciál. V současnosti ve vinařství Falkenstein Rulandské bílé pěstují na ploše tří hektarů v nadmořské výšce 600 – 900 m, s hustotou 9 000 – 11 000 rostlin/ha. Ve vinicích jsou písčité půdy, protkané žulou, břidlicí, rulou, křemenem a slídou.

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a míří v malých bedýnkách do vinařství. Fermentace a následné zrání probíhají ve velkých akátových sudech (10 měsíců) na hrubých kalech s následnou sedimentací v lahvi (12 měsíců). Víno je uzavřeno pod šroubovacím uzávěrem.  

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: s lehkými předkrmy, zeleninovou polévkou, pokrmy z ryb, bílého masa.

Přečtěte si na našem blogu: Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Falkenstein

Rodinné vinařství Falkenstein bylo založeno v roce 1989, když se manželé Bernadette a Franz Pratznerovi rozhodli místo pěstování ovoce věnovat výrobě kvalitního vína. Franz se postupně začal starat o dvanáct hektarů vinic, které obklopují vinařství Falkenstein v rámci údolí Val Venosta. Réva tu roste v nadmořské výšce 600 až 900 metrů nad mořem. Vinařství Falkenstein se ve velmi krátké době zařadilo mezi absolutní špičku producentů z Jižního Tyrolska. Vlajkovou odrůdou vinařství je Riesling, který ve zdejších podmínkách produkuje mimořádně svěží a minerální vína. Dalšími odrůdami z portfolia vinařství jsou Pinot Blanc, Sauvignon a Gewürtztraminer. Jediným červeným vínem v nabídce je Pinot noir. Vinařství maximálně respektuje terroir a klimatické podmínky svých vinic a zachovává si čistě rodinný charakter. Dnes tak ve vinařství působí i dvě dcery Magdalena and Michaela.

Tip
sommeliera
"Víno Pinot Blanc často připomíná Chardonnay, ale je přece jen decentnější, méně křiklavé. To ovšem neznamená, že jsou tato vína nezajímavá, což dokládá i tento skvělý kousek. Doslova se rozplývá na jazyku a klidně si ho dopřejte ve větší sklenici."

Ohodnoťte tento produkt

  • Vynikajicí
    Zuzana, přidáno 26. 9. 2022 16:15 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.