Salice Salentino "Montecoco" DOP 2019
Tip
sommeliera
Zajímavé kořenité červené víno z italské Apulie. Kombinace odrůd Negroamaro, Malvasia Nera, krásně bohaté a příjemně pitelné víno. Skvělá cena, dodání během dvou pracovních dní.

Cantine Due Palme

Salice Salentino "Montecoco" DOP 2019

0,75 l

260 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Negroamaro, Malvasia Nera

Toto víno charakterizuje hluboká rubínovo-purpurová až inkoustová barva, vůni má intenzivní a velmi ovocitou evokující tmavé peckoviny, ostružiny, moruše, exotické koření, zejména hřebíček a vanilku. Na patře je poměrně razantní, ale zároveň sametově jemné a harmonické. Tóny tmavého ovoce příjemně prostupují chutí až do delšího lehce kořenitého závěru.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Apulie

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Víno Montecoco pochází z hroznů sklizených poblíž Cellino San Marco. Jde o pečlivou selekci zralých hroznů odrůd Negroamaro a Malvasia Nera. Jejich sklizeň probíhá v září. Zdejší terroir tvoří okrově červené jílovité půdy, intenzivní sluneční záření a chladivé větry, které na pevninu vanou od moře. Hrozny jsou sbírány ručně a pečlivě selektovány s ohledem na dosažení velké kvality vína.

Sklep: Fermentace probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Víno následně zrálo šest měsíců ve francouzských barikových sudech. Následně je víno stočeno do lahví, kde dále zraje.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Výrazné úpravy hovězího masa, vynikající partner k vyzrálému sýru.

Přečtěte si na našem blogu: Červená vína z Apulie

...

Cantine due Palme

Společnost založil v roce 1989 Angelo Maci v obci Cellino San Marco v horní části trojúhelníku, který tvoří provincie Brindisi, Taranto a Lecce v srdci poloostrova Salento. Vinařství funguje jako družstvo pěstitelů, které sdružuje na 1000 členů a společně uvádí vína pod úspěšnou značkou Cantine due Palme. Vinařství je vybavené nejmodernějšími technologiemi a pro zrání červených vín používá kvalitní sudy. Díky dobrým investicím se Cantina Due Palme stala symbolem kvality a integrity regionu Apulie.

Tip
sommeliera
Zajímavé kořenité červené víno z italské Apulie. Kombinace odrůd Negroamaro, Malvasia Nera, krásně bohaté a příjemně pitelné víno. Skvělá cena, dodání během dvou pracovních dní.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.