Salice Salentino "Montecoco" DOP 2019
Tip
sommeliera
Zajímavé kořenité červené víno z italské Apulie. Kombinace odrůd Negroamaro, Malvasia Nera, krásně bohaté a příjemně pitelné víno. Skvělá cena, dodání během dvou pracovních dní.

Cantine Due Palme

Salice Salentino "Montecoco" DOP 2019

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Negroamaro, Malvasia Nera

Toto víno charakterizuje hluboká rubínovo-purpurová až inkoustová barva, vůni má intenzivní a velmi ovocitou evokující tmavé peckoviny, ostružiny, moruše, exotické koření, zejména hřebíček a vanilku. Na patře je poměrně razantní, ale zároveň sametově jemné a harmonické. Tóny tmavého ovoce příjemně prostupují chutí až do delšího lehce kořenitého závěru.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Apulie

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Víno Montecoco pochází z hroznů sklizených poblíž Cellino San Marco. Jde o pečlivou selekci zralých hroznů odrůd Negroamaro a Malvasia Nera. Jejich sklizeň probíhá v září. Zdejší terroir tvoří okrově červené jílovité půdy, intenzivní sluneční záření a chladivé větry, které na pevninu vanou od moře. Hrozny jsou sbírány ručně a pečlivě selektovány s ohledem na dosažení velké kvality vína.

Sklep: Fermentace probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Víno následně zrálo šest měsíců ve francouzských barikových sudech. Následně je víno stočeno do lahví, kde dále zraje.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Výrazné úpravy hovězího masa, vynikající partner k vyzrálému sýru.

Přečtěte si na našem blogu: Nejen Primitivo, ochutnejte další vína z Apulie

...

Cantine due Palme

Společnost založil v roce 1989 Angelo Maci v obci Cellino San Marco v horní části trojúhelníku, který tvoří provincie Brindisi, Taranto a Lecce v srdci poloostrova Salento. Vinařství funguje jako družstvo pěstitelů, které sdružuje na 1000 členů a společně uvádí vína pod úspěšnou značkou Cantine due Palme. Vinařství je vybavené nejmodernějšími technologiemi a pro zrání červených vín používá kvalitní sudy. Díky dobrým investicím se Cantina Due Palme stala symbolem kvality a integrity regionu Apulie.

Tip
sommeliera
Zajímavé kořenité červené víno z italské Apulie. Kombinace odrůd Negroamaro, Malvasia Nera, krásně bohaté a příjemně pitelné víno. Skvělá cena, dodání během dvou pracovních dní.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.