Syrah "La Monaca" DOC 2019 BIO produkt Raritní víno
Tip
sommeliera
Před konzumací láhev La Monaca otevřete alespoň hodinu předem. Použijte vyšší sklenici s velkým objemem, se zúženým zakončením, tvarově odpovídající sklenicím na Bordeaux vína.

Sallier de La Tour

Syrah "La Monaca" DOC 2019

0,75 l

660 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
14 měsíců v malých francouzských dubových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
Syrah

Víno La Monaca je vlajková loď vinařství Sallier de La Tour. Komplexní a plné červené víno, které ukazuje potenciál odrůdy Syrah v plné kráse. Na pohled víno s výrazně rubínově červenou barvou. Ve vůni odhaluje typické odrůdové aroma s pronikavými kořenitými tóny a tóny aromatických bylin. Nechybí koncentrované aroma tmavých bobulí, švestkového kompotu a ušlechtilého dřeva. V chuti je víno elegantní, s potenciálem zrát na láhvi. Svádí kombinací čistých ovocných tónů a šťavnaté kyseliny. Jemné třísloviny vystupují v závěru dlouhé chuti.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 15 %; Kyselina: 6 g/l; Zbytkový cukr: 1,1 g/l

Vinice: Vinice La Monaca byla vysazená v roce 2011. Vyznačuje se půdou s písčitou texturou (37,4 % písku a 12,5 % jílu), dobře provětrávanou, důkladně odvodněnou a tudíž sušší, díky čemuž je réva méně vitální. Severovýchodní expozice zaručuje pozvolné a optimální vyzrávání hroznů. Réva je pěstována v režimu BIO.

Sklep: Hrozny jsou jemně lisovány a fermentují v nerezových tancích při kontrolované teplotě 28 °C. Macerace trvá 20 dní. U vína se nechá proběhnout jablečno-mléčná fermentace. Poté víno zraje 14 měsíců v malých francouzských dubových sudech z dřeva Alliers a Troncais. Po nalahvování víno odpočívá půl roku, než je uvedeno do prodeje.

Kdy vypít: 2022 - 2028

Doporučení v gastronomii: těstovin, grilovaná a dušená masa, pikantní sýry.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

Sallier de La Tour

Sallier de La Tour patří pod jednoho z nejstarších producentů Sicílie, vinařství Tasca d´Almerita. Projekt se zrodil v roce 2008, kdy Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požádal Alberta Tascu, aby se postaral o jeho krásné panství pár kilometrů od Palerma. Panství patřilo rodině Sallier de La Tour od poloviny devatenáctého století, kdy se sem přestěhovala z Piemontu. Po komplexní analýze zdejších podmínek a terroiru byla za klíčovou odrůdou ve vinařství Sallier de La Tour zvolena odrůda Syrah. Ve vinicích, které jsou vedeny v BIO režimu, ji doplňují typické sicilské odrůdy Inzolia, Grillo nebo Nero d'Avola. Celkem disponuje vinařství Sallier de La Tour 50 hektary vinic a ročně vyprodukuje zhruba 300 000 lahví vín. Dnes vinařství spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou týmu Tasca d’Almerita.

Tip
sommeliera
Před konzumací láhev La Monaca otevřete alespoň hodinu předem. Použijte vyšší sklenici s velkým objemem, se zúženým zakončením, tvarově odpovídající sklenicím na Bordeaux vína.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.