Syrah "La Monaca" DOC 2019 BIO produkt Raritní víno
Tip
sommeliera
Před konzumací láhev La Monaca otevřete alespoň hodinu předem. Použijte vyšší sklenici s velkým objemem, se zúženým zakončením, tvarově odpovídající sklenicím na Bordeaux vína.

Sallier de La Tour

Syrah "La Monaca" DOC 2019

0,75 l

650 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
14 měsíců v malých francouzských dubových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
Syrah

Víno La Monaca je vlajková loď vinařství Sallier de La Tour. Komplexní a plné červené víno, které ukazuje potenciál odrůdy Syrah v plné kráse. Na pohled víno s výrazně rubínově červenou barvou. Ve vůni odhaluje typické odrůdové aroma s pronikavými kořenitými tóny a tóny aromatických bylin. Nechybí koncentrované aroma tmavých bobulí, švestkového kompotu a ušlechtilého dřeva. V chuti je víno elegantní, s potenciálem zrát na láhvi. Svádí kombinací čistých ovocných tónů a šťavnaté kyseliny. Jemné třísloviny vystupují v závěru dlouhé chuti.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 15 %; Kyselina: 6 g/l; Zbytkový cukr: 1,1 g/l

Vinice: Vinice La Monaca byla vysazená v roce 2011. Vyznačuje se půdou s písčitou texturou (37,4 % písku a 12,5 % jílu), dobře provětrávanou, důkladně odvodněnou a tudíž sušší, díky čemuž je réva méně vitální. Severovýchodní expozice zaručuje pozvolné a optimální vyzrávání hroznů. Réva je pěstována v režimu BIO.

Sklep: Hrozny jsou jemně lisovány a fermentují v nerezových tancích při kontrolované teplotě 28 °C. Macerace trvá 20 dní. U vína se nechá proběhnout jablečno-mléčná fermentace. Poté víno zraje 14 měsíců v malých francouzských dubových sudech z dřeva Alliers a Troncais. Po nalahvování víno odpočívá půl roku, než je uvedeno do prodeje.

Kdy vypít: 2022 - 2028

Doporučení v gastronomii: těstovin, grilovaná a dušená masa, pikantní sýry.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

Sallier de La Tour

Sallier de La Tour patří pod jednoho z nejstarších producentů Sicílie, vinařství Tasca d´Almerita. Projekt se zrodil v roce 2008, kdy Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požádal Alberta Tascu, aby se postaral o jeho krásné panství pár kilometrů od Palerma. Panství patřilo rodině Sallier de La Tour od poloviny devatenáctého století, kdy se sem přestěhovala z Piemontu. Po komplexní analýze zdejších podmínek a terroiru byla za klíčovou odrůdou ve vinařství Sallier de La Tour zvolena odrůda Syrah. Ve vinicích, které jsou vedeny v BIO režimu, ji doplňují typické sicilské odrůdy Inzolia, Grillo nebo Nero d'Avola. Celkem disponuje vinařství Sallier de La Tour 50 hektary vinic a ročně vyprodukuje zhruba 300 000 lahví vín. Dnes vinařství spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou týmu Tasca d’Almerita.

Tip
sommeliera
Před konzumací láhev La Monaca otevřete alespoň hodinu předem. Použijte vyšší sklenici s velkým objemem, se zúženým zakončením, tvarově odpovídající sklenicím na Bordeaux vína.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.