Vigneti delle Dolomiti Rosso "Cassiano" IGT 2018 BIO produkt

Manincor

Vigneti delle Dolomiti Rosso "Cassiano" IGT 2018

Antonio Galloni 92 / 100 Falstaff 92 / 100

0,75 l

870 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
18 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
42% Merlot, 36% Cabernet Franc, 9% Tempranillo, 8% Cabernet Sauvignon, 5% Petit Verdot

Červené víno pocházející z nejlepších vinic vinařství Manincor, jde o pečlivě poskládané cuvée ze šesti odrůd. Barva vína je jasná, sytější, třešňově červená. Základem vína jsou odrůdy Merlot a Cabernet Franc. Vůně je až parfémová, najdete v ní tóny připomínající zralé třešně, maliny, lékořici, divoké bylinky nebo ušlechtilé dřevo. V chuti je víno komplexní a dlouhé, disponuje vyzrálými tříslovinami a příjemnou svěžestí. Velké víno, které si můžete vychutnat s odstupem až deseti let.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 14 %; Kyselina: 5,6 g/l; Zbytkový cukr: 1,0 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Víno pochází z nejlepších tratí poblíž panství Manincor -  "Seehof" a „Panholzerhof“. Orientace na jihovýchod s výhledem na Kalternské jezero v nadmořské výšce 250 – 280 metrů nad mořem. Bohaté půdy skládající se z písku a jílu smísené s vápencovým štěrkem. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Každá odrůda byla vinifikována separátně. Spontánní fermentace se slupkami probíhala v otevřených dubových nádobách. Kontakt se slupkami byl omezen na deset až dvacet dnů v závislosti na odrůdě. Mladé víno zrálo osmnáct měsíce v barikových sudech, z nichž jedna třetina byla nová. Finální blend byl vytvořen až krátce před plněním do lahví.

Kdy vypít: 2020 - 2026

Doporučení v gastronomii: Grilované nebo pečené maso.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.