Vigneti delle Dolomiti Rosso "Cassiano" IGT 2020 BIO produkt

Manincor

Vigneti delle Dolomiti Rosso "Cassiano" IGT 2020

0,75 l

950 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
18 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
42% Merlot, 36% Cabernet Franc, 9% Tempranillo, 8% Cabernet Sauvignon, 5% Petit Verdot

Červené víno pocházející z nejlepších vinic vinařství Manincor, jde o pečlivě poskládané cuvée ze šesti odrůd. Barva vína je jasná, sytější, třešňově červená. Základem vína jsou odrůdy Merlot a Cabernet Franc. Vůně je až parfémová, najdete v ní tóny připomínající zralé třešně, maliny, lékořici, divoké bylinky nebo ušlechtilé dřevo. V chuti je víno komplexní a dlouhé, disponuje vyzrálými tříslovinami a příjemnou svěžestí. Velké víno, které si můžete vychutnat s odstupem až deseti let.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 14 %; Kyselina: 5,6 g/l; Zbytkový cukr: 1,0 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Víno pochází z nejlepších tratí poblíž panství Manincor -  "Seehof" a „Panholzerhof“. Orientace na jihovýchod s výhledem na Kalternské jezero v nadmořské výšce 250 – 280 metrů nad mořem. Bohaté půdy skládající se z písku a jílu smísené s vápencovým štěrkem. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Každá odrůda byla vinifikována separátně. Spontánní fermentace se slupkami probíhala v otevřených dubových nádobách. Kontakt se slupkami byl omezen na deset až dvacet dnů v závislosti na odrůdě. Mladé víno zrálo osmnáct měsíce v barikových sudech, z nichž jedna třetina byla nová. Finální blend byl vytvořen až krátce před plněním do lahví.

Kdy vypít: 2020 - 2026

Doporučení v gastronomii: Grilované nebo pečené maso.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.