Alto Adige Müller-Thurgau DOC 2022
Tip
sommeliera
Müller Thurgau, který díky unikátním podmínkám ve vinici v nadmořské výšce 800 metrů nad mořem vyzrává do úžasné podoby. Víno je aromaticky výrazné, připomíná svou intenzitou a charakterem až Sauvignon blanc.

Peter Zemmer

Alto Adige Müller-Thurgau DOC 2022

Recenze (1)

0,75 l

370 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Müller–Thurgau

Zapomeňte na image, kterou má Müller - Thurgau v tuzemsku. Podmínky v Jižním Tyrolsku odrůdě vysloveně svědčí a toto víno je toho jednoznačným důkazem. Caprile překvapuje svou výraznou aromatikou s tóny peckového ovoce a květin. Vůně je v krásném souladu s chutí vína, kde svěží ovocné tóny broskve, grepu nebo angreštu podporuje delikátní kyselina. Plnější a osobité, žhavý kandidát na nejlepší víno, které jste kdy z odrůdy Müller – Thurgau pili.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Tento Müller Thurgau roste na vinici Caprile v nadmořské výšce 800 metrů nad mořem. Vyšší nadmořská výška, půdy bohaté na vápenec a ideální sklon směrem ke slunci zajišťují každým rokem perfektní kvalitu hroznů. Hrozny jsou sklízeny ručně.

Sklep: Poté, co hrozny dorazí do vinařství, probíhá několik hodin macerace se slupkami pro zvýraznění ovocnosti vína. Poté se hrozny jemně lisují a mošt se vyčistí přirozeným usazováním sedimentů. Alkoholická fermentace se uskuteční při kontrolované teplotě 19 °C v nerezových tancích. Po několika měsících zrání na kvasnicích je víno nalahvováno.

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: Mořské plody, krémové risotto, drůbež.

Přečtěte si na našem blogu: Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Peter Zemmer

Vinařství Peter Zemmer bylo založeno v roce 1928 a současný majitel zastupuje již třetí generaci vinařské rodiny. Rodinný podnik najdete v Cortině na místní stezce Strada del Vino v jižní části regionu Trentino Alto Adige. Peter Zemmer si zakládá na špičkové kvalitě, kombinuje moderní technologie ve sklepě s citlivým přístupem ve vinohradech. Filozofií je také minimální vliv vinařství na okolní prostředí, takže například elektrickou energii si vinařství vyrábí ze solárních panelů umístěných na střeše jedné z budov. Celkem vinařství disponuje 52 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny mezinárodní i typicky místní odrůdy. Srdcem vinařství je moderní nová barricaia, v níž se nacházejí jak velkokapacitní dubové sudy, tak francouzské barikové sudy používané pro zrání červených vín.

Tip
sommeliera
Müller Thurgau, který díky unikátním podmínkám ve vinici v nadmořské výšce 800 metrů nad mořem vyzrává do úžasné podoby. Víno je aromaticky výrazné, připomíná svou intenzitou a charakterem až Sauvignon blanc.

Ohodnoťte tento produkt

  • Velice dobré pití, které nemá srovnání s jinými milery. Italské slunce tu doslova čaruje s chutí i vůní. Dobré chutnání.
    Viktor, přidáno 25. 4. 2023 23:22 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.