Alto Adige Terlano "Reserve della Contessa" DOC 2019 BIO produkt

Manincor

Alto Adige Terlano "Reserve della Contessa" DOC 2019

0,75 l

520 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
9 měsíců ve velkých sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
60 % Weissburgunder, 30 % Chardonnay, 10 % Sauvignon

Doslova noblesní bílé víno pro slavnostní chvíle. Ve skleničce se prezentuje výraznější zářivě žlutou barvou, ve vůni naleznete tóny bílých květin, zeleného jablka, zralých meruněk a nádech šalvěje. V chuti uhlazené, komplexní a vyvážené, s dlouho přetrvávající dochutí. Víno zrálo 9 měsíců ve velkých sudech v kontaktu s kvasinkami.  

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Kyselina: 6,2 g/l; Zbytkový cukr: 0,8 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Dvě třetiny hroznů pocházejí z lokality „Lieben Aich“ v Terlanu a jedna třetina z vinice „Campan“ v Kalternu. Vinice Lieben Aich se nachází na teplém svahu orientovaném na západ v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem, kde je dobře odvodněná půda tvořená pískem s podložím z erodovaného porfyru. Kaltern Campan je chladná, na východ orientovaná horská lokalita v nadmořské výšce 500 m nad mořem, kde je půda bohatá na jíl a morénové usazeniny. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Hrozny byly zbaveny stopek a ponechány šest hodin macerovat v lisu, aby se ze slupek vyluhovaly aromatické látky. Fermentace probíhala v dubových sudech a nerezových tancích s kvasinkami přirozeně se vyskytujícími na vinici. Mladé víno následně zrálo na jemných kalech po dobu devíti měsíců, aby se mohly rozvinout vůně a chuť.

Kdy vypít: 2020 - 2026

Doporučení v gastronomii: Předkrmy, vegetariánská jídla, k rybám.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.